WordPress jako sklep internetowy

WordPress jest niezwykle elastycznym system. Jego możliwości znacznie przekraczają tworzenie zwykłych blogów. Z jego pomocą możliwe jest utworzenie portalu informacyjnego, folderu i portfolio swoich prac. To nie wszystko. Opisywana platforma może także pozwolić nam utworzyć sklep na WordPressie.

Reklama

sklep internetowyWszystko, czego potrzebujmy, to odpowiednie wtyczki oraz motyw graficzny. Tych drugich w sieci jest tysiące, jednakże dobrych, solidnych skórek przystosowanych do e-commerce jest kilkanaście. Co powinno ją cechować? Przede wszystkim użyteczność, estetyka oraz prosta, intuicyjna nawigacja. Nasz sklep powinien wyglądać jak platforma handlowa. Dobrym pomysłem jest wzorowanie się na znanych e-sklepach jak Empik, Merlin czy nawet serwis aukcyjny Allegro.

Koszt motywu graficznego waha się przedziale od 50 do 200 zł. Chodzi tutaj oczywiście o motywy wykonane „na masową skalę” – musimy je jeszcze obrobić, aby w pewien sposób były unikalne właśnie dla naszego sklepu internetowego.

Co do wtyczek – warto pamiętać o tym, że motyw musi być przez coś „wspomożony”. Dobrą nawigację może zapewnić np. Zamango Page Navigation, który zamieni standardowy układ „starszych” i „nowszych” wpisów na numerację – o wiele bardziej przejrzystą i wygodną dla internauty (naszego potencjalnego kupca).

Podsumowanie sklepu na WordPress

Aby założyć sklep na WordPress, potrzebna jest cierpliwość, gdyż przemienienie platformy nawet pomimo prostoty oraz olbrzymich możliwości jest dość ciężkie – przecież istnieje wiele o wiele bardziej zaawansowanych skryptów do prowadzenie handlu elektronicznego. Jeżeli jednak zależy ci na niskim budżecie, to WordPress powinien Cie zainteresować.

Stopka autorska: sklep na WordPressie – http://smallbiznes.pl/sklep-internetowy-na-wordpress/