Wszechstronne gabloty triumfują na rynku

Od pewnego czasu na polskim rynku mebli reklamowych można zaobserwować dosyć interesujący trend. Gabloty szklane wszechstronnie wykorzystywane są do eksponowania różnego rodzaju zbiorów, zarówno tych gromadzonych w instytucjach muzealnych, jak również tych znajdujących się u osób prywatnych. Wcześniej ich zastosowanie raczej ograniczało się do prezentacji zbiorów różnorodnych instytucji życia publicznego.

Reklama

nowa gablota szklanaWspółcześnie indywidualni kolekcjonerzy również przykładają wiele starań, aby zbierane przez nich pieczołowicie eksponaty prezentowały się korzystnie, nawet jeśli oglądane są tylko przez ich bliskich w zaciszu domowym. Atrakcyjność różnego rodzaju zbiorów podnosi ich odpowiednie zaprezentowanie, dlatego ważne jest by dobrać odpowiednią dla nich oprawę. Dla większości kolekcji, odpowiednie tło tworzą gabloty szklane, w których umieszcza się eksponaty, a także szczegółowe opisy przedstawianych przedmiotów. Zbiory przechowywane i eksponowane w taki sposób nie tylko ładnie wyglądają, ale również zabezpieczone są przed niepożądanymi uszkodzeniami i zniszczeniem. Łatwiej również utrzymać ład i porządek w swojej kolekcji np. monet czy owadów, kiedy są one umieszczone w gablotach w pewnym określonym porządku. Wielu zbieraczy amatorów tworzy samodzielnie gabloty szklane dla swoich kolekcji. Muzea natomiast korzystają zazwyczaj z pomocy specjalistycznych firm zajmujących się tworzeniem systemów pomocnych w ekspozycji. W gablocie często umieszczane są również wszelkiego rodzaju trofea zdobyte w zawodach sportowych i podobnych imprezach. Tego rodzaju systemy wystawiennicze doskonale sprawdzają się również podczas prezentowania biżuterii czy to w sklepie, czy podczas jej pokazu promocyjnego. Starannie wykonane meble nie zagłuszają piękna prezentowanych kosztowności, a jednocześnie stają się dla nich doskonałym tłem, dzięki czemu jeszcze lepiej można dostrzec ich walory. Gabloty są też nieodzownym wyposażeniem większości sklepów. Umieszczone w nich towary są świetnie wyeksponowane, a zarazem łatwo dostępne dla sprzedającego. Dzięki umieszczeniu towarów wewnątrz tego typu konstrukcji, można uzyskać dużą przejrzystość asortymentu, co z pewnością jest przyjemne dla klientów, a tym samym ułatwia im dokonanie wyboru.

Systemy prezentacyjne oparte o opisywane w tym artykule konstrukcje, sprawdzają się w bardzo wielu sytuacjach, dzięki czemu są jednym z najczęściej wykorzystywanych mebli ekspozycyjnych zarówno przez instytucje jak i osoby prywatne. Korzystają z nich zarówno małe jak i duże firmy z bardzo zróżnicowanych branż. Nowoczesne przykłady gablot szklanych są niezwykle uniwersalnymi  konstrukcjami, dzięki czemu mają w zasadzie nieograniczone zastosowanie.

Stopka autorska: gabloty szklane – http://www.gabloty.info.pl/oferta/gabloty-muzealne-jubilerskie,18,3,155

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz