Wybór fotografa na ślub

Każdy się z pewnością zgodzi że ślub i wesele, to chyba najważniejsze wydarzenie w życiu każdego człowieka. Myślę również że zgodnym stwierdzeniem jest fakt, że każdy chciałby zatrzymać w pamięci te najpiękniejsze chwile z tej uroczystości dla siebie, by móc je wspominać po latach z przysłowiową „łezką” w oku. Taką możliwość daje fotograf, który pracując na weselu jest w stanie uchwycić i oddać na zdjęciu każdą emocję i wyraz twarzy weselników. Dobry fotograf ślubny jest w stanie swoim doświadczeniem, pomysłowością i innowacyjnością nawet po latach wywołać na twarzach osób przeglądających zdjęcia ślubne emocje takie jakby ślub się dział wczoraj, a nawet w danym momencie.

Reklama

Nie jest to jednak zadanie proste, wymaga dużego doświadczenia, niekonwencjonalnych czasami rozwiązań i przewidywania pewnych rzeczy i zachowań ludzi. Dlatego też fotograf pracujący w branży przez lata będzie się cenił wyżej niż „świeżak”, a często jego usługi będą opiewały nawet na kwotę kilku tysięcy złotych. Nie oznacza to jednak że osoby dopiero co rozkręcające się na rynku są z założenia gorsze. Mimo wszystko bagaż doświadczeń niesiony każdorazowo za dobrym fotografem przebija niejednokrotnie nawet najbardziej utalentowanych młodych adeptów tej sztuki. Niejednokrotnie barierą dla młodych fotografów mimo wielkiej wiedzy teoretycznej i ciekawych pomysłów i rozwiązań są wysokie koszty związane z zakupem sprzętu. Dobre obiektywy, statywy, mocne aparaty i akcesoria niezbędne do uchwycenia chwili potrafią swoimi cenami spędzić sen z oczu nawet najbardziej zawziętym osobom. Dobry sprzęt potrafi kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Sumując wszystkie wydatki i stawiając w opozycji do nich koszty związane z usługą przez nich pełnioną niejednokrotnie możemy zauważyć ogromny wkład własny by móc realizować pasję – czyli zdjęcia i możliwość uchwycenia tej chwili, tak krótkiej, nieuchwytnej, przemijającej.

Kolejnym etapem którym zajmuje się fotograf jest obróbka zdjęć wykonanych przez siebie na uroczystości. Zdjęcia ślubne, które otrzymują państwo młodzi to tylko ułamek z liczby zdjęć wykonanych przez fotografa podczas przyjęcia. Mimo to często są ich setki. Siedząc godzinami w swoim studio prawdziwy fachowiec jest w stanie przekształcić fotografię w taki sposób, że człowiek oglądający ją po latach momentalnie przywoła w swojej głowie wspomnienia związane z tamtą chwilą. Często dla wyboru tych kilkuset zdjęć które przekazywane są na płytach, np. w formach reportażu taka osoba potrafi spędzić długie godziny przeszukując tych odpowiednich, idealnych i niepowtarzalnych zdjęć.

Myślę, że każdy człowiek może się ze mną zgodzić, nie tylko w kwestii fotografa, ale na jego przykładzie, że dobór naprawdę dobrego fachowca – w tym przypadku fotografa – gwarantuje świetnie wykonaną pracą i zadowoleniem klienta na długie lata.

Stopka autorska: Więcej informacji o pracy fotografa znajdą Państwo na stronie magdalenaniemyjska.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz