Zestawy obiadowe z kebabem w roli głównej

Soczyste i aromatyczne, doskonale przyprawione mięso, do tego warzywa i sosy – o czym mowa? Oczywiście o kebabie. Koronne danie kuchni tureckiej podbiło również serca Polaków – sięgamy po nie chętnie w przerwie na lunch czy gdy dopadnie nas imprezowe „gastro”. Najczęściej – w wersji w bułce lub cieście, ale to nie koniec możliwości. Równie ciekawie prezentują się zestawy obiadowe z kebabem. Z czego się składają?

Reklama

Na początek małe wyjaśnienie: samo słowo „kebab” odnosi się po prostu do pieczonego na rożnie mięsa,  które może być serwowane na wiele sposobów. W samej Turcji znaleźć można co najmniej kilka odmian kebabu: w picie, w cieście, „na talerzu”.  To właśnie ta ostatnia wersja sprawdzi się najlepiej w tzw. zestawach obiadowych. Znaleźć je można również w Polsce, w menu restauracji takich jak Nazir Kebab z Łodzi.

Zestaw obiadowy z kebabem: smaczny i sycący

Tradycja zestawów obiadowych, w których rolę główną odgrywa kebab, jest dłuższa, niż może się wydawać. Komponowanie na talerzu  plastrów baraniny, wołowiny czy kurczaka  z odpowiednimi dodatkami nie jest obce również Turkom. To właśnie z Turcji, a dokładniej z miasta Bursa, pochodzi iskender kebap, czyli właśnie wersja serwowana na talerzu, w towarzystwie „nieśmiertelnych” pomidorów i ogórków, a także sosów: ostrego pomidorowego, a także delikatnego, gęstego jogurtu. W Turcji do takiego zestawu podaje się również chleb lub bułki typu pita.

Co oczywiste, zarówno w samej Turcji, jak i poza nią zestawy obiadowe z kebabem są serwowane na różne sposoby – mniej lub bardziej oddalone od wzorcowej wersji z Bursy. Na przykład Nazir Kebab w Łodzi serwuje mięso typu kebab w zestawie z frytkami, surówką oraz wybranym sosem. Chrupiące frytki, soczysta surówka i sos idealnie komponują się z aromatem wołowiny, baraniny czy kurczaka, tworząc idealną kompozycję.

W menu dobrych lokali znajdziesz również następujące zestawy obiadowe:

  • kebab z ryżem zamiast frytek,
  • kebab z dodatkiem oliwek, sera żółtego czy sałatki z czerwoną cebulą i fetą,
  • aromatyczne falafele zamiast kebabu,
  • …i wiele innych, równie aromatycznych kompozycji.

Jednym słowem: znajdziesz bez problemu wersję, która pozwoli Ci zaspokoić głód i cieszyć się pysznym i niedrogim jedzeniem inspirowanym kuchnią orientu.

Zamawiaj zestawy obiadowe z kebabem prosto do domu

Zgłodniałeś w domu lub w pracy? Nie prostszego! Zestaw obiadowy, w którym główną rolę odgrywa kebab, zamówisz również z dowozem na wskazany adres. Taką usługę realizuje m.in. Nazir Kebab z Łodzi i wiele innych lubianych przez klientów lokali. Zamówienie online możesz złożyć zarówno z komputera, jak i z telefonu komórkowego – jest to bardzo proste i trwa zaledwie kilka sekund.  Później wystarczy kilkanaście–kilkadziesiąt minut cierpliwości, by raczyć się smacznym, orientalnym zestawem obiadowym.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz