Zielony liść klonu – czyli młody kierowca na drodze

Jeżdżąc po różnych zakątkach kraju, coraz częściej spotkać można na drodze samochody z zielonym liściem klonu, przyklejonym do tylnej szyby pojazdu. Oznacza to nic innego jak fakt, że kierowca, który prowadzi oznaczony pojazd, niedawno zdał z pozytywnym skutkiem swój egzamin na prawo jazdy.

Reklama

OSK Zebra Dąbrowa GórniczaTo właśnie symbol zielonego liścia sugeruje innym uczestnikom ruchu drogowego, by zachowali ostrożność i bezpieczną odległość, ale także by okazali młodemu kierowcy większą wyrozumiałość.

Liść klonu na szybie nie oznacza wcale tego, że kierowca nie potrafi jeździć, bo gdyby tak było, to na pewno nie zdałby pozytywnie egzaminu na prawo jazdy. To przecież po to by nauczyć się dobrze jeździć uczęszcza się na kurs prawa jazdy, a odpowiedzialność za rzetelne przygotowanie kursanta spoczywa na barkach instruktorów ze szkół nauki jazdy. Dzięki ich doświadczeniu, a także odpowiedniemu podejściu do kursantów, zdanie egzaminu na prawo jazdy może okazać się prostym i łatwym zadaniem.

Instruktorzy z różnych ośrodków szkolenia kierowców, które pretendują do miana najlepszych placówek w odpowiednim dla siebie regionie (jak chociażby instruktorzy z ośrodków z górnego śląska i zagłębia), cały czas podnoszą swoje kwalifikacje i dokształcają się aby móc swoją wiedzę jak najlepiej przekazać wszystkim, którzy zapiszą się na kurs prawa jazdy. Dzięki temu nowicjusze, którzy chcą nauczyć się jeździć mają najlepszą opiekę i ćwiczą pod okiem najlepszych specjalistów.

Wbrew powszechnym opiniom wśród kursantów, dobór odpowiedniego instruktora, a także odpowiedniej szkoły jazdy ma gigantyczne wręcz znaczenie dla uczącego się człowieka. Zależy od tego również jego styl późniejszej jazdy, pewne przyzwyczajenia, zachowania, no i przede wszystkim czy uda mu się zaliczyć egzamin na prawo jazdy. Dlatego zanim podejmiemy tą jakże ważną decyzję o wyborze instruktora i szkoły jazdy zaczerpnijmy opinii wśród znajomych czy chociażby przeszukując informacje w internecie.

Stopka autorska: egzaminu na prawo jazdy – http://oskzebra.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.2/10 (liczba ocen: 5)


komentarze 2

 1. avatar

  Moim zdaniem jest tutaj jednak sprzeczność: to, że ktoś zdał pozytywnie egzamin na prawo jazdy wcale NIE OZNACZA, że umie jeździć.

  VN:F [1.9.18_1163]
  Rating: -2 (from 4 votes)
 2. avatar

  JmS po części można się zgodzić, jednak po coś te egzaminy wymyślono i instruktorzy czegoś jednak uczą. Minęły czasy, kiedy duża część osób zdawała egzamin za pośrednictwem koperty. Jak w każdym kraju, tak i w Polsce nie brakuje ludzi, którzy cudem przeszli egzamin. Skoro go jednak zdali, to znaczy, że przynajmniej w okresie zaraz po otrzymaniu prawa jazdy coś chyba w głowie zostało. Dlatego autor artykułu miał dużo racji w tym co pisze.

  VA:F [1.9.18_1163]
  Rating: +3 (from 3 votes)

Dodaj komentarz