Biżuteria do kompletu – za a nawet przeciw

Szczytem marzeń każdej dziewczynki jest posiadanie biżuterii do kompletu. A im więcej części takiego kompletu tym lepiej.

Reklama

srebrne kolczykiPóźniej bywa różnie. Zdarza się, że tak już zostaje. Najbardziej popularny komplet to kolczyki i wisiorek, trochę rzadziej kolczyki, zawieszka i pierścionek. Gdy dodamy jeszcze bransoletkę, komplet jest już pełny. Pytanie tylko czy dobrze to wygląda? Dla niektórych komplet składający się z dwóch elementów to już maksimum tego, co są w stanie zaakceptować. Przy czym najlepiej, gdy poszczególne części kompletu znajdują się jak najdalej od siebie, czyli preferowane zestawienie to kolczyki plus pierścionek, zawieszka plus pierścionek. A najchętniej to kompletów w ogóle nie noszą. Wyznają zasadę, że mniej znaczy więcej. Ale to sprawa czysto subiektywna. Komplet może wyglądać dobrze, nawet bardzo dobrze i elegancko, pod warunkiem, że będzie wyważony i nie popadniemy w przesadę.

Trudno powiedzieć czy więcej jest zwolenników czy przeciwników kompletów, ale bez wątpienia dużo jest Pań, które komplety biżuterii lubią. Szczególnie często można spotkać zestawienie typu naszyjnik z pereł, do kompletu taka sama bransoletka i jeszcze kolczyki perełki.

Kobiety generalnie dzielą się na takie, które bez biżuterii nie czują się do końca ubrane i takie, które jej nie noszą lub noszą jedną rzecz – np. jak bransoletka, to już nie pierścionki. Te pierwsze mają często skłonność do przesady, to zwolenniczki teorii, że biżuteria podkreśla urodę kobiety i dlatego ozdób nigdy nie jest za dużo. Komplety na pewno znajdą ich uznanie, można też pokusić się o stwierdzenie, że najbardziej pożądany będzie rozbudowany zestaw, czyli pokaźnych rozmiarów kolczyki, zawieszka, pierścionek i bransoletka, zdobione cyrkoniami, kryształami czy perełkami. Dodatkowym elementem podkreślającym może być rzucający się w oczy kolor kamieni. Wtedy komplet na pewno nie pozostanie niezauważony.

Stopka autorska: kolczyki perełki – http://aragat.pl/kategoria/Kolczyki_135

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.7/10 (liczba ocen: 3)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz