Internetowe kalkulatory finansowe

Witryny internetowe poświęcone finansom przyzwyczajają nas do tego, że na stronach www można otrzymać wiele praktycznych porad dotyczących naszych domowych finansów i gospodarowania domowym budżetem. W końcu niezależnie od osiąganych dochodów wszystkim nam zależy na tym, by w miarę możliwości oszczędzać, a przynajmniej mieć świadomość, że kosztem zaoszczędzonej kwoty mogliśmy sobie pozwolić na coś innego, czasem mniej praktycznego, o czym od dawna marzyliśmy.

Reklama

pożyczka

Nic dziwnego, że internet jest również miejscem, gdzie sprawdzamy oferty banków, gdy chcemy wnioskować o kredyt, zwłaszcza mieszkaniowy, charakteryzujący się długim okresem spłacania. Banki obecnie dokładnie sprawdzają i oceniają naszą zdolność kredytową, kierując się własnymi, wewnętrznymi przepisami w tym względzie. Różne parametry są przy tym brane pod uwagę, jeśli chodzi o stałe koszty w gospodarstwie domowym. W związku z tym w jednej instytucji finansowej do naszych kosztów obniżających zdolność kredytową zostaną zaliczone kwoty z poręczenia pożyczki, jakiego udzieliliśmy znajomym, w innej natomiast kosztem może być limit debetowy, z którego korzystamy sporadycznie.

Przed podjęciem decyzji, w którym banku złożymy wniosek kredytowy warto więc się zorientować, w jaki sposób zostanie oceniona nasza zdolność kredytowa w konkretnej instytucji finansowej, a następnie samemu, za pomocą aplikacji internetowej, obliczyć sobie maksymalną kwotę kredytu, na jaką możemy liczyć w danym banku, całkowity koszt kredytu czy miesięczną ratę do spłacania. Pomocny będzie kalkulator kredytowy, który policzy nam to wszystko sprawnie, natychmiast po wpisaniu liczb w odpowiednie rubryki.

Stopka autorska: kalkulator kredytowy – http://kalkulatory-kredytowe.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.7/10 (liczba ocen: 3)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz