Czy istnieje idealny krem do twarzy?

Wiele kobiet ma wciąż zasadniczy problem z odpowiednim doborem kremu do twarzy. Nie może to dziwić, ponieważ krem idealny to taki, który w 100% odpowiada właściwościom cery. A nie oszukujmy się – bardzo często trudno uzyskać taką wiarygodną ocenę.

krem do twarzyPoza tym bardzo często niestety okazuje się że początkowo wybrany krem, który przez cały czas spełniał wszystkie nasze oczekiwania i był efektywny, traci swoje wartości. Przestaje spełniać pożądane funkcje i trzeba go wymienić na skuteczniejszą wersję.

Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź jest banalnie prosta. Nasza skóra po prostu się zmienia, starzeje, a wraz z tym nieuniknionym procesem zmieniają się również jej potrzeby. Taki proces jest całkowicie zrozumiały, ponieważ inne potrzeby ma skóra nastoletniej dziewczyny, a zupełnie inne skóra dojrzałej kobiety. Należy się pogodzić z tym faktem i szukać optymalnego rozwiązania.

Identycznie sprawa się ma z porami roku: nasza cera domaga się zupełnie innych kosmetyków w porze zimowej, a kompletnie innych latem. Przy tym bardzo istotne jest eksperymentowanie. Im więcej kremów wypróbujemy, tym łatwiej będziemy mogli określić wymagania naszej cery. Jednak zbyt częsta zmiana kremów również nie wyjdzie nam na zdrowie. Najlepiej zmieniać kremu po okołu 4 tygodniach, ponieważ jest to optymalny okres, w którym skóra się przyzwyczaja i w pełni odczuwa się działanie kremu.

Na kosmetycznym rynku można spotkać wiele dobrych promocji kosmetycznych dla każdego rodzaju cery. Na rynku możemy trafić na wiele kremów – do cery normalnej, suchej, mieszanej lub tłustej. Możemy też wyróżnić kremy na noc, na dzień, liftingujące, nawilżające, przeciwzmarszczkowe, matujące, i wiele innych. Tak naprawdę tyle ile jest rodzajów cery, tyle jest kremów, a najważniejsze, by odpowiednio dobrać krem. Dlatego właśnie musimy dokładnie wiedzieć, jakimi właściwościami charakteryzuje się nasza cera. Jeżeli mamy z tym problem, zawsze w sukurs przychodzą nam różne testy, dzięki którym łatwo można rozpoznać typ cery. Oczywiście można też udać się z wizytą do dermatologa, który oprócz określenia rodzaju cery pomoże w doborze odpowiednich kosmetyków.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz