Na co zwracać uwagę przy zakupie szamponu do włosów?

Szampon do włosów to jeden z podstawowych kosmetyków przeznaczony do pielęgnacji naszych włosów. Niemniej jednak by kupiony przez nas szampon przyniósł nam i naszym włosom w pełni satysfakcjonujące rezultaty bardzo dokładnie należy zastanowić się na jego wyborem. Zdając sobie sprawę z tego, że wybór szamponu do włosów może być bardzo trudny biorąc pod uwagę ilość różnorodnych szamponów do włosów na obecnym rynku, postanowiłam Wam uprościć jego zakup i napisać wszystko to, na co należy zwrócić uwagę przy zakupie szamponu do włosów.

Reklama

Rodzaj włosów

dla pielęgnacji włosów

Przede wszystkim kiedy kupujemy szampon do włosów musimy dokładnie wiedzieć jakie mamy włosy i jakie są ich potrzeby, czyli musimy dokonać dokładnej analizy naszych włosów. Owej analizy możemy dokonać samodzielnie bądź zasięgnąć porady u zaprzyjaźnionego stylisty, którego darzymy zaufaniem i wierzymy w jego szeroką wiedzą i profesjonalizm.  Taka analiza stanu i rodzaju naszych włosów jest niezbędna do tego by dokonać właściwego wyboru szamponu. Trzeba bowiem wiedzieć, że inne potrzeby mają włosy cienkie i delikatne, inne włosy przetłuszczające się a jeszcze inne wymagania mają włosy zniszczone lub farbowane.  W przypadku kiedy nasze włosy są cienkie i delikatne warto zakupić szampon, który zwiększy objętość naszych włosów co jest możliwe na przykład dzięki zawartości białka w szamponie. Do włosów suchych najlepsze będą szampony o działaniu nawilżającym, które zawierają na przykład masło shea w swoim składzie. Natomiast w przypadku włosów przetłuszczających bardzo dobrze sprawdzą się szampony posiadające w swoim składzie rozmaryn, szałwię,  rumianek oraz olej cytrusowy.

Analiza składu szamponu

Kupując szampon do włosów koniecznie należy zwrócić uwagę na etykietę szamponu oraz jego skład.  Trzeba bowiem pamiętać, że są takie składniki, które powinny znaleźć się w naszym szamponie. Mam tutaj na myśli między innymi caramidy, które silnie wzmacniają nasze włosy oraz zwiększają odporność naszych na szkodliwe działanie promieni słonecznych oraz zabezpieczają nasze włosy przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych i wysuszeniem. Olejki roślinna mają silne właściwości nawilżające włosy, dodają włosom elastyczności oraz chronią je przed promieniami słonecznymi. Natomiast witaminy A i E silnie regenerują włosy i chronią je przed wolnymi rodnikami. Kolagen oraz elastyna skutecznie wspomagają wzrost naszych włosów oraz zapobiegają utracie wilgoci. Pantenol łagodzi wszelkie stany zapalne na skórze głowy oraz przyspiesza wzrost i regenerację włosów. Zaś wyciągi z ziół regulują wydzielanie łoju a także mają działanie kojące oraz lecznicze na skórę głowy.

SLES i SLS

Te tajemniczo brzmiące nazwy, można znaleźć w wielu szamponach. To nic innego jak detergenty syntetyczne, które nie zawsze korzystnie wpływają na nasze włosy. Trzeba bowiem pamiętać , że szampony stosowane regularnie zawierające wyżej wspomniane składniki mogą przesuszać oraz podrażniać skórę głowy oraz zaburzać wydzielanie łoju i potu. Ponadto mogą również wywoływać świąd i wypryski a także przyczyniać się do powstawania cyst i guzków ropnych. Szczególnie szkodliwie i niekorzystnie działają na skórę głowy u dzieci. Niemniej jednak są bardzo pomocne w przypadku kiedy każdego dnia nakładamy na nasze włosy bardzo dużą ilość chemii bowiem mają bardzo silne działanie oczyszczające i skutecznie zmywają resztki kosmetyków z naszych włosów.

Opakowanie i jego użyteczność

Kupując szampon do włosów warto zwrócić uwagę na taką kwestię jak opakowanie. Ważne, żeby butelka była poręczna i wygodna do trzymania. W przypadku większych pojemności szamponów zawróć uwagę czy do szamponu jest dołączona pompka, która w znacznym stopniu ułatwi dozowanie produktu.

Wybór szamponu nie musi być trudny

Jak sami widzicie wybór szamponu do włosów wcale nie musi być taki trudny pod warunkiem, że wiemy czego szukamy. Pamiętajmy jednak zawsze, że szampon musi idealni dopasowany do rodzaju, kondycji i indywidualnych potrzeb naszych włosów.

Stopka autorska: Więcej na temat szamponów do włosów możesz znaleźć tutaj: http://www.pro-sprzet.pl/category/szampony-do-wlosow

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 3)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz