5 błędów popełnianych przy organizacji wesela

Zagadnienia związane z właściwą organizacją wesela są poruszane tak często, że może się wydawać, że nie mamy już możliwości popełniania żadnych niewłaściwych kroków w tym zakresie. A jednak okazuje się, że nadal zdarzają nam się błędy. Które z nich są najbardziej kłopotliwe.

Błąd pierwszy – pośpiech
Często słyszymy o tym, że udane jest przede wszystkim te wesele, które planuje się z pewnym wyprzedzeniem. Trudno się z tym nie zgodzić, zawsze warto jednak pamiętać o zasadzie złotego środka i korzyściach, jakie można z niej czerpać. Jeśli wykażemy się nadmiernym pośpiechem, możemy nie mieć już możliwości wycofania się z pewnych decyzji, a te, z biegiem czasu, będą się nam wydawały coraz mniej atrakcyjne.

Błąd drugi – zwlekanie
O ile nadmierny pośpiech może być dość kłopotliwy, o tyle nieustanne powtarzanie sobie i partnerowi, że czasu jest jeszcze sporo, niejednokrotnie prowadzi do tragedii. Na rok przed weselem warto więc mieć przynajmniej wstępną wizję tego, jak ma wyglądać uroczystość. Nie zaszkodzi również, jeśli będziemy pamiętali o zasadzie mówiącej o tym, że im większa jest uroczystość, tym szybciej powinna być planowana.

Błąd trzeci – przepych
Każda para marzy o weselu ze snów i niejednokrotnie okazuje się, że zapomina o zasadzie mówiącej o tym, aby mierzyć siły na zamiary. Oczywiście, nie brakuje firm oferujących nam sfinansowanie wesela marzeń za pomocą pożyczki pozabankowej, warto jednak zadać sobie pytanie o to, czy rzeczywiście mamy do czynienia z zagadnieniem wartym rozważenia. Spłacanie wesela przez pierwsze lata małżeństwa nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Błąd czwarty – liczenie tylko dla siebie
Wiele par kurczowo trzyma się zasady mówiącej o tym, że wesele nie może być udane, jeśli w jego organizacji biorą udział teściowe. Jest w tym wiele prawdy, nie warto jednak brać na swoje barki wszystkich obowiązków. Pomoc mamy pana młodego może być dość kłopotliwa, dlaczego jednak nie zaufać profesjonalistom zajmującym się organizacją wesel.

Błąd piąty – przywiązanie do rodziny
Niektórzy krewni lubią powtarzać, że wesele nie jest dla młodych, ale i dla ich rodzin, które mogą przy tej okazji spotkać się z dawno niewidzianymi krewnymi. Rzeczywiście, jest to znakomita okazja do tego, aby podtrzymywać rodzinne więzi, młodzi też powinni jednak z kimś się bawić. Pomijanie znajomych przy wręczaniu zaproszeń jest więc poważnym błędem.

Problemów z weselem i ślubem możesz uniknąć, wystarczy, że skorzystasz z portalu WnetWesele.pl – znajdziesz tam wszystko, czego potrzebujesz.

Stopka autorska: WnetWesele.pl – http://www.wnetwesele.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz