Weselny obiad dla najbliższych – o czym pamiętać?

Wiele młodych par rezygnuje z hucznego, wystawnego wesela na rzecz kameralnego obiadu w gronie najbliższych. Często narzeczeni mają inne pomysły na wydanie pieniędzy, które miałby być przeznaczone na wesele – może to być wymarzona podróż poślubna, część wkładu na zakup mieszkania czy też jego remont. Część z nich nie chce wystawnego przyjęcia, na którym źle by się czuli. Decydują się wtedy na obiad – o czym należy pamiętać, aby był doskonały?

Ilość osób i czas trwania

Zazwyczaj młodzi na uroczysty obiad w restauracji zapraszają około 20 najbliższych osób, jak świadkowie i najbliższa rodzina. Obiad taki trwa zazwyczaj około 6 godzin. Młodzi do restauracji przyjeżdżają zaraz po ceremonii, więc ubrani są dokładnie tak, jak w kościele czy urzędzie stanu cywilnego.

Organizator

Zazwyczaj jest to któreś z rodziców, które ustala z obsługą czas podawania potraw i konsultuje z młodymi menu. Po kolejnych posiłkach warto zostawić gościom czas na odpoczynek, na przykład po zakąskach warto zostawić około 40 min czasu na zupę, a po niej 50 min do dania głównego. Tort podaje się po posiłkach. Można ustalić, czy państwo młodzi chcą go zgodnie z tradycją podać sami, czy potrzebna będzie pomoc obsługi.

Podziękowania dla rodziców

Nie można zapomnieć o podziękowaniu dla rodziców za trudy wychowania. Narzeczeni decydują się na podziękowania albo zaraz po błogosławieństwie, albo na przyjęciu, w obecności zaproszonych gości. Aby uhonorować rodziców zazwyczaj państwo młodzi wybierają utwór specjalnie dla nich – najczęściej jest to piosenka „Cudownych rodziców mam” Urszuli Sipińskiej. Popularne jest również wręczanie rodzicom upominku – może to być zarówno bukiet pięknych kwiatów i kartka z życzeniami, jak i wymarzona przez nich podróż.

Zachowanie ślubnych tradycji

Rezygnacja z hucznego wesela nie musi oznaczać rezygnacji ze ślubnych tradycji. Warto zadbać o weselny tort – goście z przyjemnością zjedzą słodkie, przygotowane specjalnie na tę okazję ciasto. Toast, przeniesienie panny młodej przez próg – wszystkie ślubne tradycje można przenieść i dostosować do uroczystego obiadu w restauracji (lista restauracji organizujących obiady weselne i przyjęcia na wiele osób).

Weselny obiad to alternatywa dla hucznego wesela na kilkaset osób, którą chętnie wybierają te pary, które po pierwsze chcą świętować w bardziej kameralnej, intymnej atmosferze z najbliższą rodziną i przyjaciółki oraz które nie mają funduszy na organizację uroczystości dla większej liczby osób. Niemniej jednak to rozwiązanie jest równie popularne, a atmosfera równie podniosła.

Stopka autorska: lista restauracji – http://www.wnetwesele.pl/sale-weselne-restauracje

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz