Planowanie wesela – kilka dobrych rad

Bardzo często, w trakcie przygotowań do ślubu, przyszli Państwo Młodzi w natłoku spraw do załatwienia dochodzą do wniosku, że przydałby się prosty przewodnik, zawierający rzetelne rady jak zaplanować wesele. Każdemu bowiem zależy na zorganizowaniu udanego przyjęcia, które przebiegnie bezproblemowo i zostanie przez wszystkich zapamiętane na długie lata. Wbrew pozorom organizacja takiego wesela może czasami przysporzyć wielu problemów, wystarczy jednak pamiętać o kilku prostych radach aby ograniczyć liczbę wpadek do minimum.

Reklama

Dom weselny

Wesele Nowy Sącz

Planowanie wesela to przede wszystkim wybór domu weselnego. Ich ogromna ilość może początkowo trochę utrudniać wybór, ale istnieje kilka sposobów, dzieki którym w łatwy sposób spośród setek domów weselnych uda się wyłowić te odpowiadające naszym oczekiwaniom. Przede wszystkim termin ślubu i wesela, zwłaszcza w okresie letnim zawęża znacznie ilość lokali. W wielu miejscach trzeba rezerwować salę nawet z ponad półrocznym wyprzedzeniem.

W wyborze miejsca na wsele pomocna może się też okazać liczba gości – najlepiej jest zrobić roboczą listę, zakładającą pewien margines błędu – kilka osób zawsze może się „wykruszyć”. Kiedy lista jest już gotowa, widzimy, czy mamy szukać sali na dwieście, czy dwadzieścia osób, a to już znacznie zmniejsza liczbę domów weselnych, które będziemy brali pod uwagę. Gotowa lista gości umożliwia nam też przygotowanie zaproszeń, trzeba pamiętać, by była to jedna z pierwszych czynności, gdyż to bardzo ważne aby każdy z gości dostał swoje zaproszenie z odpowiednim wyprzedzeniem.

Gdy już dom weselny został wybrany, lista gości określona, zaproszenia wysłane, trzeba przejść do dogrywania szczegółów, takich jak: muzyka, wystrój, menu i oczywiście trzeba też sprytnie usadzić gości.

Muzyka

Często Narzeczeni decydują się na pomoc DJ’a, zespołu muzycznego, albo wodzireja, który zdejmie z nich obowiązek zapewnienia rozrywki gościom. Z drugiej strony zwłaszcza młodzi Państwo Młodzi, którzy liczą się z kosztami, wolą sami ułożyć play listę, wierząc, że swobodnie płynąca w tle muzyka sama zachęci do tańca. Gdy jednak decydujemy się na opłacenie DJ’a, lub zespołu muzycznego, wówczas należy pamiętać, by poszukiwania odpowiedniego kandydata zacząć również z pewnym wyprzedzeniem – ci najlepsi mają bardzo często odległe wolne terminy.

Wybór menu

Kolejna kwestia, której nie można pominąć, gdy organizujemy wesele, to wybór odpowiedniego menu. Domy weselne zazwyczaj mają kilka różnych wersji, spośród których można wybrać to najbardziej podpowiadające naszym gustom. Często także sami możemy coś sugerować i wymyślać, pamiętając o różnorodnych upodobaniach zaproszonych gości. Kwestia, o której należy bezwzględnie pamiętać układając menu to zapewnienie posiłków wegetariańskich. Może zdarzyć się, że wśród naszych gości znajdą się tacy, którzy nie jadają mięsa, a oni na pewno też chcą się dobrze bawić na naszym weselu.

Goście

Odpowiednie rozplanowanie gdzie kto powinien siedzieć zawsze pochłania wiele czasu i wysiłku. Przy „rozsadzaniu” gości liczy się głównie strategia i znajomość charakteru zaproszonych osób, a nadrzędnym celem, który powinien nam przyświecać powinna być harmonijna zabawa, w której każda część sali bawi się i uczestniczy w przyjęciu z równą aktywnością. Pamiętajmy, że jeśli zapraszamy gości z zagranicy, co nie jest wbrew pozorom rzadkim zwyczajem, to zawsze sadzajmy ich obok weselników z dobrą znajomością obcego języka – pomoże im to w lepszym zasymilowaniu się z pozostałymi gośćmi i w konsekwencji zagwarantuje dobrą zabawę.

Podsumowanie

Wszystkie wymienione wyżej porady z pewnością przydadzą się młodym parom podczas planowania przyjęcia weselnego. Pamiętajmy jednak, że głównym czynnikiem, który zagwarantuje udane wesele i wspomnienia na długie lata są Państwo Młodzi oraz ich goście. Jeśli wszyscy postarają się o odpowiednią atmosferę, to nawet drobne wpadki w postaci nieodpowiedniej muzyki czy zimnej zupy nie będą miały wpływu na dobrą zabawę.

 

Stopka autorska: wesele – http://upasonia.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz