Agrowłóknina czyli?

Dla niektórych ta nazwa może stanowić małą tajemnicę. Ta jednak jak najszybciej musi zostać rozwiązana, jeśli chcemy odpowiednio dbać o nasze uprawy pod każdym możliwym kątem.

Reklama

Agrowłóknina to nic innego jak nakrycie dla naszych upraw. Co ciekawe, stanowi dla nich niemal taką samą rolę, co kołdra dla każdego z nas. Jest ona wykonana z tworzywa sztucznego, a konkretnie z włókien poliuretanowych. Na co może płynąć taki materiał wykonania? Przede wszystkim nie obciąży on naszych upraw, a co za tym idzie nie zniszczy ich w żadnym przypadku, dlatego też to rozwiązanie jest tak bardzo korzystne. Z łatwością możemy nimi przykryć nawet różnego rodzaju iglaki czy kolczaste róże.

Co jeszcze musimy wiedzieć agrowłókninach? Między innymi to, że jesteśmy je w stanie wykorzystać w każdej porze roku i zawsze wpłyną one korzystnie na naszą pracę. I tak na przykład urządzenia jesienno-zimowe powinny być zdecydowanie grubsze od tych używanych wiosenną porą. Wszystkie z nich mają jednak szereg zalet, obok których nie można przejść obojętnie.

Agrowłóknina jest bowiem urządzeniem, które świetnie niweluje dobowe wahania temperatur, zimą chronią szczególnie nasze uprawy przed przymrozkiem, a latem potrafią pomóc w walce z szarżującymi po naszych działkach insektami różnego gatunku. Przy użyciu agrowłókniny nie musimy się martwić o prawidłową wymianę powietrza, ponieważ tą mamy z góry zagwarantowaną.

Dodatkowo te niezwykle funkcjonalne nakrycia polepszają ukorzenianie się wysadzonych roślin i pozwalają im w pełni swobodnie rosnąć. Niezwykle sprawnie przepuszczają one nie tylko samo powietrze, ale również wodę i parę wodną. Wpływa to oczywiście na to, że nasze rośliny ani na chwilę nie potrafią funkcjonować.

To wciąż nie wszystko, ponieważ agrowłóknina jest odpowiedzialna za zatrzymanie promieni słonecznych w glebie i rzecz jasna z tego zadania również wywiązuje się znakomicie. Dla naszych upraw ma to ogromne znaczenie, ponieważ zatrzymuje się w ich pożądane ciepło, bez względu na niską temperaturę, jaka panuje na zewnątrz.

Kiedy mamy do czynienia z bezśnieżnymi zimami, wszelkim uprawom bardzo często dokucza wysuszający wiatr. Tak jak pod kołdrą człowiek nie musi się obawiać o chłodne podmuchy zza okna, tak i nasze uprawy pod odpowiednim nakryciem mogą być spokojne o suchy wiatr.

Obecnie jesteśmy w stanie nabyć takie osłony w naprawdę różnych szerokościach, co pozwala nam na niemal perfekcyjne dopasowanie do konkretnego elementu, jaki chcemy chronić. Jesteśmy w stanie wykorzystać także specjalnie wzmacniane brzegi po obu stronach materiału, co rzecz jasna wpłynie z jeszcze większą korzyścią na zabezpieczenie naszych drogocennych upraw.

 Stopka autorska: Więcej tajemnic odkryjesz z tym blogiem

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz