Biżuteria srebrna zawsze w modzie

Srebro znów powraca do łask. Obecnie jest pełnoprawnym surowcem jubilerskim, podobnie jak złoto czy platyna. Dzięki swoim szczególnym walorom dekoracyjnym jest niezwykle egalitarne – lubią je i z powodzeniem noszą zarówno licealistki, jak i celebrytki, kobiety na stanowiskach czy gwiazdy filmowe. Biżuteria srebrna może przybierać różnorodne formy. Jak zatem nosić srebrną biżuterię, aby podkreślić jej charakter?

Reklama

Srebro na co dzień

Biżuteria wykonana ze srebra z powodzeniem sprawdzi się w różnorodnych stylizacjach. Ten metal jest tak wyjątkowy, że doskonale prezentuje się zarówno w casualowych zestawieniach, jak i jako niebanalny dodatek do wyjątkowych wieczorowych stylizacji. W efekcie srebro jest najbardziej eksploatowanym metalem w jubilerstwie. Biżuteria srebrna wykorzystuje wspaniałe plastyczne właściwości srebra do tworzenia wszelkiego rodzaju drobiazgów jubilerskich. W specjalistycznych sklepach można znaleźć ogromny wybór wszelkiego rodzaju kolczyków, kolii, broszek, bransolet, wisiorków, łańcuszków i pierścionków wykonanych ze srebra. Srebro sprawdza się, co nie do końca  można powiedzieć o złocie, w  stylistyce nowoczesnej. Biżuteria srebrna typu moderne to często prawdziwe dzieła sztuki. Ten metal szlachetny doskonale pasuje także do wyrobów jubilerskich w stylu vintage. Surowiec ten pięknie koresponduje z wieloma kamieniami szlachetnymi i półszlachetnymi, które bardzo często są oprawiane w srebro.

Rodowanie i oksydacja

Biżuteria, podobnie jak sztuka, nie lubi powielania, dlatego też wykorzystuje różnego typu metody, aby srebru nadać szczególne właściwości. Jedną z nich jest oksydacja – czyli pokrycie wyrobów srebrnych cienką warstwą tlenku srebra. Ten sposób określany jest także jako postarzenie srebra. Sprawia on, że biżuteria srebrna wygląda na znacznie starszą, niż jest w rzeczywistości. Doskonale w tej konwencji sprawdzają się wszelkie wzory typu vintage. Rodowanie natomiast to technika pokrywania srebra cienką warstwą rodu, dzięki której biżuteria jest twardsza i bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne. Co więcej, posiada ona szczególny blask zbliżony do platyny.

Stopka autorska: Biżuteria srebrna – http://www.e-sentiell.com

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz