Czy wysłanie dziecka do przedszkola ma sens?

Każdy, kto ma małe dziecko, wie, że przyjdzie taki czas, w którym będzie musiał zdecydować się, czy pracować i wysłać dziecko do przedszkola, czy też zrezygnować z pracy i wychowywać dziecko.

Reklama

Wysłanie dziecka do przedszkola, to na pewno dobre rozwiązanie. Przedszkole bowiem:

  • przygotowuje nasze dziecko do pójścia do szkoły;
  • inspiruje nasze dziecko do tego, aby być coraz bardziej samodzielne;
  • kształtuje i rozwija umysł malucha;
  • daje możliwość zdobywania wiedzy i poznawania otaczającego go świata;
  • pozytywnie wpływa na motoryczny rozwój dziecka;
  • powoduje, że dziecko będzie bardziej niezależne od nas.

Na co należy jeszcze zwrócić uwagę, przy wyborze przedszkola dla naszego dziecka?

Poniżej znajduje się lista najważniejszych kryteriów, jakie przedszkole powinno spełnić.

Pierwszy czynnik, to godziny otwarcia. To ważny czynnik głównie dla nas, rodziców, bowiem można odpowiednio dobrać godziny otwarcia do naszych godzin pracy.

Rysowanie w przedszkoluNastępnie jest bezpieczeństwo – poprzez to sformułowanie rozumie się samo ogrodzenie przedszkola, oraz zabezpieczenie np. przed samowolnym oddaleniem się dziecka, jak wyposażone jest przedszkole i plac zabaw (czy jest bezpieczny do zabawy). Jedzenie, to czynniki istotny dla naszego malucha. Warto się wcześniej zaznajomić z przykładowym jadłospisem, który aktualnie jest obowiązujący w przedszkolu. Idealnie jest, gdy przedszkole posiada plan żywieniowy zatwierdzony przez IZŻ – Instytut Żywności i Żywienia. Kadra pracownicza – to ważny czynniki, gdyż dana osoba odpowiedzialna za pilnowanie i uczenie naszych dzieci, zastępuje na ten czas maluchowi rodziców. Przedszkole bowiem powinno uczyć odpowiedzialności.

Lokalizacja – to również jeden z najważniejszych czynników, który decyduje o wysłaniu dziecka do danego przedszkola. Najważniejsze, aby miejsce było ciche, odpowiednio zazielenione, i najlepiej jak najdalej od ruchliwych ulic. Nie powinno brać się pod uwagę przy wyborze lokalizacji tylko najbliższego przedszkola. Czasami lepiej podwieźć dziecko troszkę dalej.

Oferta edukacyjna, to punkt ważny, szczególnie dla malucha, bowiem dobrze dobrany program, to prawidłowy rozwój naszej pociechy. Podstawowy program edukacyjny musi być zatwierdzony przez MENiS. Ale dzisiaj wiele przedszkoli oferuje dodatkowe lekcje, np. nauka języka angielskiego, nauka gry na pianinie, nauka gry w tenisa ziemnego, itp. To są już dodatki, jednak czasami warto się na któryś zdecydować, jeśli widzimy, że nasze dziecko interesuje się jakąś dziedziną. Nie warto wysyłać na zajęcia dodatkowe dzieci na siłę, gdyż z reguły ma to negatywny wpływ na dalsze nastawienie dziecka do nauki.

Opłaty za przedszkole, to niestety w dzisiejszych czasach przykry obowiązek. Wysłanie dziecka nie należy bowiem do najtańszych w naszym kraju. Jednak nauczenie dobrych nawyków dziecka jest bezcenne, a inwestycja w malucha może w przyszłości przynieść nam ogromną satysfakcję.

I jak widać, wybór przedszkola, to nie łatwa rzecz, ale bardzo ważna dla nas i naszej pociechy. Zastanówmy się więc dokładnie, do jakiego przedszkola wysłać nasze dziecko.

Stopka autorska: przedszkolehttp://www.pomaranczowa-ciuchcia.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz