Dlaczego w kuchni potrzebny jest okap?

Okap kuchenny w kuchni pełni niezwykle ważną funkcję, a mianowicie zapewnia odpowiednią wentylację w pomieszczeniu. Ponadto zadaniem okapu jest odprowadzaniem pary, która powstaje podczas gotowania na kuchence. Dodatkowo usuwa nieprzyjemne zapachy jakie często pojawiają się w naszym domu.

Reklama

Od tego urządzenia zatem zależy nie tylko nasze bezpieczeństwo, ale również wygląd naszej kuchni. Meble kuchenne w pomieszczeniu bez okapu są zawsze bardzo brudne, a połączenie kurzu z tłuszczem jaki powstaje podczas gotowania jest trudny do usunięcia. Jeśli mamy aneks kuchenny w salonie to według ustawy budowlanej okap w takim miejscu jest koniecznością. Funkcja okapu to również odprowadzanie nieprzyjemnych zapachów jakie się wydzielają w trakcie gotowanie niektórych potraw. Jeśli mamy meble kuchenne na wymiar to okap będzie idealnie się komponował z resztą wyposażenia.

Obecnie na polskim rynku jest ogromna ilość różnych okapów kuchennych, które idealnie będą nie tylko odprowadzać parę, brzydkie zapachy i wentylować pomieszczenie, ale dodatkowo staną się ozdobą naszej kuchni.

Jeśli podczas aranżacji naszej kuchni chcemy mieć niemieckie meble kuchenne na zamówienie to z pewnością idealnym rozwiązaniem będzie okap do zabudowy, który idealnie się wpasuje w całość. Dzięki takiemu rozwiązaniu sam okap nie będzie wyróżniał się, a elegancko z pełną harmonią wtopi się w otoczenie, nie psując wyglądu naszej kuchni. Innym rodzajem okapu kuchennego jest okap montowany nad wyspą. Takie rozwiązanie ma uzasadnienie w kuchniach, gdzie kuchenka jest usytuowana na tzw wyspie. Okap zostaje zamontowany do sufitu nad kuchenką.

Meble kuchenne na wymiar wybierane do małej kuchni nie pozostawiają wiele przestrzeni, a każdy centymetr tutaj jest na wagę złota. Dla takich niewielkich pomieszczeń świetnym rozwiązaniem jest okap podszafkowy, który zajmuje stosunkowo niewiele miejsca, a zapewnia odpowiednią wentylację pomieszczenia. Takie okapy są coraz chętniej wybierane, ponieważ nie rzucają się w oczy, a w małej kuchni jest to kluczowa sprawa, by na niewielkiej przestrzeni umieścić sporo mebli w gustowny sposób.

Bez względu na wymiary naszej kuchni i rozmieszczenie mebli konieczne jest zamontowanie okapu, który zapewni nam bezpieczeństwo oraz oszczędzi wiele czasu. Czyszczenie tłustych powierzchni nie należy do przyjemnych i jest bardzo czasochłonne. Dlatego podczas urządzania kuchni koniecznie trzeba pamiętać o tym niewielkim urządzeniu, które odgrywa tak ważną rolę. Niekiedy od okapu zależy ostateczny wygląd naszej kuchni.

Stopka autorska: noblessa-design.pl – meble kuchenne

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz