Kuchnia bez okna. Jakie meble kuchenne wybrać?

Kuchnia bez okna jest nie lada wyzwaniem, szczególnie gdy do tego dochodzi mała powierzchnia. Jeśli mamy możliwość połączenia kuchni z salonem, to właściwie problem jest częściowo rozwiązany. Natomiast w sytuacji, gdy musimy urządzić kuchnię zamkniętą sprawa jest już dużo trudniejsza, jednak ostatecznie można uzyskać ciekawy efekt.

Reklama

Ważną rolę w kuchni bez okna odgrywać będą meble kuchenne. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór mebli odpowiednich na zamówienie. Jeśli małe pomieszczenie chcemy odpowiednio zagospodarować to najlepiej zdecydować się na meble kuchenne na zamówienie. Odpowiednie rozstawienie poszczególnych blatów roboczych, zagospodarowanie całkowitej przestrzeni pozwoli na dobry efekt końcowy.

Kluczową sprawą w kuchni bez okna jest wentylacja. Koniecznie musi zostać zastosowany bardzo wysokiej jakości okap kuchenny, który nie tylko pozwoli pozbyć się nieprzyjemnych zapachów, ale przede wszystkim odprowadzi nadmiar wilgoci jaka powstaje podczas gotowania. Jeśli chcemy mieć kuchenkę gazową to jest to niezmiernie ważne, gdyż podczas gotowania powstają sadze bardzo trudne w usunięciu. Jeżeli tylko istnieje tka możliwość to lepiej wybrać w takiej kuchni kuchenkę na prąd. Tym samym odejdzie nam jeden duży kłopot, jakim są sadze osiadające na meblach. W otwartej kuchni na salon może być to duży kłopot, ponieważ meble w salonie pokrywać się będą warstwą kurzu z tłuszczem. O ile wyczyszczenie szaf jest możliwe, to usunięcie takich zabrudzeń z tapicerki naszej kanapy będzie szalenie trudne.

Kolejnym istotnym elementem jest oświetlenie. Brak naturalnego światła dziennego może sprawić, że nawet najpiękniejsze niemieckie meble kuchenne będą nieatrakcyjnie wyglądać, a całe pomieszczenie stanie się ponure i przytłaczające. Konieczne jest zastosowanie górnego światła, najlepiej o dużej mocy. Lepiej zrezygnować z żarówek, które długo się rozgrzewają i dają bardzo żółte światło. Również blaty robocze powinny zostać odpowiednio doświetlone. Lampy zawieszone pod okapem czy szafkami górnymi sprawią, że kuchnia stanie się przytulna i ekstrawagancka. Ciekawym pomysłem jest umieszczenie oświetlenia np. pod pleksą pomiędzy górnymi a dolnymi szafkami. Obecnie istnieje wiele ciekawych rozwiązań, które zastępują tradycyjne płytki umieszczane między górnymi a dolnymi szafkami. Jest to okazja do oryginalnego design, a tym samym odpowiedniego doświetlenia kuchni.

Meble kuchenne na zamówienie, dobry okap i przemyślane oświetlenie to klucz do sukcesu, by nasza kuchnia mimo braku okna stała się cudownym pomieszczeniem naszego mieszkania.

Stopka autorska: noblessa-design.pl – kuchnie

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz