Salon z aneksem kuchennym

Połączenie salonu z aneksem kuchennym może stać się niebywałym i bardzo eleganckim wnętrzem. Oczywiście jest kilka zasad o których należy pamiętać, w przeciwnym razie nasz salon może być nieestetyczny i kłopotliwy w utrzymaniu. Kuchnia jest miejscem, w którym przyrządza się posiłki dlatego takie rozwiązanie czasami bywa ryzykowne.

Reklama

Pierwszym ważnym punktem są meble kuchenne. Jeżeli chcemy połączyć dwa pomieszczenia, to muszą one tworzyć harmonijną spójność. Dlatego z zasady w salonach z aneksem kuchennym wybiera się meble kuchenne na zamówienie. Lodówka kuchenka gazowa oraz zmywarka powinny być w zabudowie, by nie tworzyć nieładu i dziwnych kontrastów. Lepszym rozwiązaniem jest też wybór kuchenki elektrycznej zamiast tradycyjnej kuchni gazowej. W tym drugim przypadku podczas gotowania tworzy się brud z kurzu i sadzy, który jest ciężko usunąć. Nasz dywan oraz kanapy mogą w krótkim czasie nie nadawać się do użytku. Jeśli już koniecznie musimy mieć kuchenkę gazową to ważny jest wysokiej klasy okap kuchenny. Okap ma istotne zadanie, odprowadza nadmiar pary wodnej, brzydkie zapachy i oczywiście zapewnia odpowiednią wentylację pomieszczenia.

Meble kuchenne na wymiar, okap oraz kolorystyka ścian i podłogi mogą zdziałać cuda. Warto do ciemnych mebli wybrać jasne kremowe kolory ścian, a gdy kuchnia ma być jasna to można pokusić się o mocniejsze tonacje. Podłoga w salonie z aneksem kuchennym może pozostać jednolita, jednak wydzielenie przestrzeni kuchennej poprzez płytki podłogowe tworzy bardzo oryginalne wnętrze.

Istotne jest również, aby taka kuchnia w salonie zawsze była utrzymana w ładzie. Lepiej od razu zdecydować się na zakup zmywarki, gdyż w przeciwnym razie sterty brudnych naczyń będą zalegać w zlewie tworząc nie tylko nieciekawy obraz, ale również wydzielając brzydkie zapachy.

Kuchnia połączona z salonem jest ciekawym i coraz chętniej wybieranym rozwiązaniem jednak niekiedy lepiej pozostać przy tradycyjnych, oddzielnych pomieszczeniach. Jeśli nie chcemy zdecydować się na meble kuchenne na wymiar to całość może nieestetycznie się kłócić. Podobnie w sytuacji gdy bardzo dużo gotujemy, eksperymentujemy z nowymi smakami i potrawami. Ciągły bałagan, różne zapachy mogą na dłuższą metę stać się bardzo męczące a strach czy zaraz ktoś nie wpadnie do nas w odwiedziny będzie w nas budził niepokój. To idealna propozycja dla młodych, współczesnych osób, które lubią otwarte i stylowe przestrzenie urządzone w nowoczesny sposób. Taka kuchnia to elegancja i znajomość najnowszych trendów.

Stopka autorska: Noblessa-Design – http://noblessa-design.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz