Dodatki, które upiększą kuchnię

Stylowa, nowoczesna kuchnia to nie tylko meble kuchenne na zamówienie. Ważne tutaj jest dobranie odpowiednich dodatków, firanek i innych drobiazgów, które nadadzą niepowtarzalnego charakteru tej wyjątkowej przestrzeni w naszym domu.

Reklama

Kluczową rolę odgrywa odpowiedni wystrój okna kuchennego. Obecnie nie musimy się skupiać na tradycyjnych firankach, mamy niezliczoną ilość wariacji i różnorodnych kombinacji. Krótki, długie, kolorowe lub we wzory. Ważne jest również upięcie firan. W ostateczności możemy całkowicie zrezygnować z zakładania firanek, a wybrać np. rolety lub żaluzje. Różne tiule zarzucone niedbale na karnisz mogą stać się ciekawym sposobem na upiększenie naszej kuchni.

Koniecznie trzeba się zastanowić nad doborem kolorów ścian, gdyż ma to kluczowe znaczenie dla naszej kuchni. Jeśli nasze niemieckie meble kuchenne są w jasnym kolorze to ściany mogą być jasne lub w bardziej intensywnych kolorach. W sytuacji gdy meble są ciemne to lepiej wybrać delikatne, kremowe barwy, które ożywią i rozjaśnią pomieszczenie. Jeśli pójdziemy w drugą stronę i zdecydujemy się na ciemne kolory to kuchnia może stać się ponura a meble kuchenne na zamówienie nabiorą ciężkiego i nieprzyjemnego wyglądu. Podobnie sytuacja ma się z podłogą oraz przestrzenią między górnymi szafkami a blatem roboczym. W tej chwili na rynku polskim jest ogromny wybór, który może przyprawić o lekki zawrót głowy. Nie musimy się ograniczać do tradycyjnych płytek ściennych, które niezaprzeczalnie są stylowe, jest duża ilość różnych odcieni, kolorów i wzorów oraz rozmiarów. Ponadto utrzymanie w czystości jest banalne i umycie ich zajmuje kilka chwil. Dodatkowo cechuje je duża odporność na zniszczenia, świetnie się sprawdzają nawet w bliskim sąsiedztwie kuchenki gazowej, czego nie można powiedzieć np. o pleksie czy szkle, które nie zostało zahartowane.

Takie dodatki jak wazony z kwiatami, zegar kuchenny czy niewielki obraz na ścianie to kluczowe elementy dokładnie zaplanowanego wnętrza. Odpowiednio udekorowany stół, ciekawy obrus czy podkładki ora takie detale jak solniczka, pieprzniczka czy cukiernica to klucz do sukcesu.

Każda kuchnia może być piękna bez względu na to czy będziemy mieli niemieckie meble kuchenne czy też inne meble na zamówienie. Ważna jest nasza pomysłowość, dobry smak i brak skłonności do przesady. Pamiętajmy, że zbyt duża ilość dekoracji tylko zagraci pomieszczenie i sprawi, że kuchnia będzie w ciągłym nieładzie. Czasami warto zainwestować i zdecydować się na pomoc fachowców, którzy doradzą i podpowiedzą jakie są najnowsze trendy.

Stopka autorska: meble kuchenne – http://noblessa-design.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz