Dodatki ślubne, które powinna mieć każda Panna Młoda

Kobiety starsze, a tym samym również zdecydowanie bardziej doświadczone, zazwyczaj przestrzegają nas, że nie ma możliwości, aby w dniu ślubu wszystko było dopięte na ostatni guzik. My jednak lubimy wierzyć, że ponury scenariusz nie sprawdzi się w naszym przypadku i nawet jeśli coś wymknie się spod kontroli, my tego nie odczujemy. Aby było to możliwe, o pewnych sprawach musimy pomyśleć z pewnym wyprzedzeniem. Sprawdzi się ono i wówczas, gdy zaczniemy zastanawiać się nad dodatkami, o których mówi się, że nie obejdzie się bez nich żadna Panna Młoda. O czym powinnyśmy zatem pamiętać?

Coś starego, coś niebieskiego, coś pożyczonego, czyli o przesądach
Dodatki ślubne możemy dziś podzielić na dwie grupy. Pierwsza związana jest z tymi rzeczami, które najprawdopodobniej wcale nam się nie przydadzą, ich posiadanie jest jednak wymuszone przez tradycję. Druga jest znacznie mniej liczna, obejmuje przy tym dodatki, które rzeczywiście mogą nam ułatwić życie.
Oczywiście, nietrudno się domyślić, że siła przesądów ślubnych będzie miała wpływ na stan naszych przygotowań. Skoro więc uważamy, że mogą mieć fundamentalne znaczenie dla naszego przyszłego szczęścia, nie zaszkodzi, jeśli przyjrzymy się im uważniej.

Czymś starym najczęściej jest rodzinna biżuteria, warto więc sprawdzić, czy mama lub babcia nie mają czegoś interesującego. Warto jednak pamiętać, że biżuteria, nawet najbardziej kosztowna, powinna być dyskretna, nie oczekuje się od niej bowiem dominowania nad kreacją. Postulat posiadania czegoś niebieskiego bywa dość kłopotliwy, skoro kreacje Panien Młodych w Polsce są na ogół białe, tu jednak z pomocą przychodzi podwiązka, która nie tylko nie krępuje ruchów, ale również nie rzuca się w oczy. Czymś pożyczonym również może być biżuteria, w skrajnych przypadkach można jednak liczyć na dyskretną ozdobę wpiętą we włosy, czymś nowym jest zaś na ogół sama suknia.

Inne dodatki
Lista dodatków praktycznych, które nie są związane z przesądami, nie jest taka długa. Na szczególną uwagę zasługuje przy tym bukiet ślubny – tutaj możesz znaleźć firmy, które go dla Ciebie stworzą: http://www.wnetwesele.pl/kwiaty. Warto go mieć już choćby dlatego, że stanowi znakomite uzupełnienie kreacji. Wiele Panien Młodych chwali go jednak również dlatego, że… rozwiązuje problem związany z tym, co zrobić z rękoma podczas ceremonii. Niestety w tym przypadku nieco trudniej mają Panowie.

Stopka autorska: http://www.wnetwesele.pl/kwiaty – http://www.wnetwesele.pl/kwiaty

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz