Gdzie kupować części rolnicze?

Zbliżają się, a w niektórych rejonach Polski już się zaczęły – tegoroczne żniwa. Choć na początku nie tak intensywne, jak pod koniec lata, to jednak jest poważny znak dla wszystkich rolników, że zbliża się okres najcięższych prac ciągników i maszyn rolniczych. Obecnie do zbiorów dojrzały zboża, które posiane były w ubiegłym roku i jest to swego rodzaju przedsmak przed bardziej zmasowanymi zbiorami. Wielu rolników zastanawia się jednocześnie, gdzie może, najtaniej i najlepiej, zakupić części rolnicze. Spróbujemy pomóc w dokonaniu wyboru. Zapraszamy do lektury!

Reklama

Sklepy stacjonarne

Zalety

kombajn bizon

Rolnicy mieszkający w niedalekich odległościach wsi od większych lub mniejszych miasteczek, w których znajdują się lokalne sklepy rolnicze, mają możliwość wsiąść w samochód i osobiście pojechać do najbliższego lub sprawdzonego sklepu. Szczególnie podczas żniw takie wyjazdy zdarzają się nagle, kiedy jest potrzeba szybkiego naprawienia ciągnika lub maszyny rolniczej. Co jest zaletą zakupów w sklepach lokalnych? Przede wszystkim osobisty kontakt ze sprzedawcą, który ma dostęp do większości katalogów traktorów, maszyn, które najczęściej używane są przez polskich rolników. Sprzedawca może także służyć fachową poradą lub znaleźć poszukiwaną część „na oko”. Kolejną zaletą jest fakt, że kupujący ma możliwość na własne oczy zobaczenia i dotknięcia towaru, dokonać może szybko wstępnej jakości towaru na podstawie jego materiałów wykonania, czy innych aspektów. To zaś przyczynia się także do decyzji o zakupie.

Wady

A jakie są wady zakupów w sklepach stacjonarnych? Sklepy stacjonarne przede wszystkim mają ograniczoną powierzchnię użytkową, w związku z tym mogą posiadać poważne braki w asortymencie. Drugim minusem jest czas i pieniądze, które rolnicy poświęcają na dojazdy do sklepów lokalnych i poszukiwania części. Często się zdarza, że rolnik mając kilka sklepów w promieniu 20km objeżdża wszystkie, chcąc szybko naprawić ciągnik lub kombajn. Jak pokazują realia, nie zawsze, a nawet liczne są przypadki, że gospodarz zrezygnowany w końcu zamawia część, która przyjdzie dopiero za kilka dni. I z chęci szybkiego rozwiązania problemu pozostaje niesmak i potrzeba odłożenia prac w czasie, a jak wiadomo – czas to pieniądz. Dodatkowo, trzeba objechać te kilka, kilkadziesiąt kilometrów marnując paliwo, być może na marne.

Zakupy przez internet

Rozwój cyfryzacji i informatyzacji, a także ekspansja Internetu sprawiły, że coraz popularniejsze w Polsce stają się zakupy przez internet. Zakupy bez wychodzenia z domu, z pomocą klawiatury, myszki, komputera i dostępu do Internetu. Do osób coraz chętniej korzystających ze sklepów wysyłkowych dołączają powoli rolnicy, gdzie dokonuje się także przemiana pokoleniowa. Przyjrzyjmy się zaletom i wadom zakupów przez Internet.

Zalety

Do podstawowych zalet internetowych sklepów rolniczych zaliczyć należy ceny. Zawsze niemal są one niższe, bardziej lub mniej, niżeli w sklepach stacjonarnych. Niższe ceny nie wpływają jednocześnie, w jakimkolwiek stopniu, na jakość sprzedawanych produktów. Sklepy internetowe, nie pozwalając sobie na uszczerbki na reputacji, oferują oryginalne części, których jakość jest gwarantowana przez określony czas. Wysyłkowe punkty posiadają często bogatszy asortyment, niż sklepy lokalne. Dysponują większymi magazynami, gdzie wystarczy miejsce do pakowania i półki na towary. Rolnikom w sezonie zależy na czasie, zatem, przy usługach kurierskich, sklepy wysyłkowe gwarantują dostarczenie towaru już na następny dzień roboczy. Przykładowo, jeśli dziś zamówimy towar do określonej godziny, jutro możemy go montować w naszym ciągniku lub maszynie rolniczej. Podczas żniw ważne jest, aby szybko dostać części do ciągników, bo te nie mogą stać bezczynnie, będąc na usługach. Rolnicze sklepy wysyłkowe posiadają rozbudowane katalogi produktów, umieszczone według konkretnych kategorii, ułatwiając dostęp do poszukiwania produktów. Każdy produkt opatrzony jest również zdjęciem, co wpływa na wybór produktu. Części zatem możemy szukać poprzez kategorie, widok zdjęcia lub numery katalogowe. Sklepy internetowe dają możliwość płatności przy odbieraniu towaru lub przelewem internetowym. Szybko, sprawnie i wygodnie. Całą dobę, 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku.

Wady

Prawdopodobnie jedyną wadą sklepów wysyłkowych jest fakt, że rolnik przed zapłatą nie ma możliwości fizycznego zobaczenia towaru, lub jego dotknięcia. Niektóre osoby mogą być zniechęcone przyzwyczajeniami, co skutecznie odciąga ich od możliwości zakupów przez Internet.

Podsumowanie

Czy powyższe argumenty przeważają na korzyść sklepów internetowych? Sądzimy, że tak. Zachęcamy zatem do przeglądania Internetu w poszukiwaniu najlepszych sklepów wysyłkowych.

Stopka autorska: sklep.ad-al.pl – części do ciągników

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz