Kredyty gotówkowe i niuanse dotyczące kosztów z nimi związanych

Niezależnie od potrzeby, kredyty gotówkowe cieszą się znacznym powodzeniem. Przekazywana bez zabezpieczeń gotówka, dla uzyskania której potrzebna jest jedynie pozytywnie oceniona zdolność kredytowa, umożliwia wyjazd na wymarzoną wycieczkę, zakup sprzętu potrzebnego do pracy, czy doraźne rozwiązanie pewnych problemów finansowych.

Reklama

Zaciągnięcie kredytu gotówkowego stało się obecnie zadaniem stosunkowo prostym do przeprowadzenia. Tego typu produkty oferują zarówno banki, jak i różnego rodzaju firmy pożyczkowe, choć pożyczki tych ostatnich zazwyczaj okazują się sporo droższe. Jednak i bankowe kredyty gotówkowe mogą okazać się znacznie droższe, niż by to wskazywała reklama. Na co warto uważać, wybierając konkretny kredyt gotówkowy?

Rata kredytu gotówkowego

Na łatwość spłacania kredytu gotówkowego wpływ ma przede wszystkim wysokość miesięcznej raty, jaką należy wpłacić w ramach spłaty. Z tego względu, oceniając konkretną ofertę kredytową warto kierować się właśnie tym czynnikiem. Zbyt duże miesięczne obciążenie domowego budżetu w celu zmniejszenia kosztów pożyczki może okazać się rozwiązaniem niosącym ze sobą jedynie problemy, oraz konieczność zmiany warunków kredytowania.

Warto zwrócić tu uwagę, że rata kredytu to nie tylko część pożyczonego kapitału wraz z odsetkami. Wiele instytucji wymaga dodatkowego ubezpieczenia kredytu, np. od utraty pracy, czy choroby. Jest to jednak dodatkowa kwota, jaką należy dodać do co miesięcznej raty, a która zazwyczaj nie jest ujęta w symulacjach reklamowych. Oceniając kredyt gotówkowy pod względem wysokości raty kredytu, należy zatem pytać o całkowite koszty kredytu.

Koszty około kredytowe

Kredyty gotówkowe należą do produktów finansowych, które mają przynosić zysk bankom. Z tego powodu banki starają się ten zysk wypracować na różne sposoby, dla których odsetki od pożyczonej kwoty stanowią jedynie część przychodów.Uzyskanie kredytu gotówkowego może zostać uzależnione od wielu czynników i opłacenia konkretnych kwot. Mogą to być opłaty związane z prowizją lub ubezpieczeniem kredytu.

Prowizja za udzielenie kredytu zazwyczaj waha się w granicach od 0 do 5 % pożyczonej kwoty i często dodawana jest do wartości pożyczki. Warto wybierać kredyty, których udzielenie posiada najniższą prowizję, co może znacznie zmniejszyć koszty zaciągniętego kredytu.

W pewnych sytuacjach banki wymagają dodatkowego ubezpieczenia kredytu. Zazwyczaj występują dwa rodzaje takich sytuacji. Po pierwsze, ubezpieczenie jest wymagane dla kredytów o znacznej wartości. Po drugie, motywacją może okazać się niepewna sytuacja finansowa kredytobiorcy, w tym możliwość utraty pracy, czy zmniejszenia liczby zleceń . W takim wypadku ubezpieczenie stanowi zabezpieczenie przed możliwymi trudnościami w spłatach.

Ach, te promocje…

Wiele reklam kredytów gotówkowych przedstawia wyjątkowe warunki dla zaciąganego kredytu. Stosunkowo często oferty te są w rzeczywistości nawet droższe niż standardowe oferty. Bez dokładnego zapoznania się z kosztami kredytu odpowiadającymi konkretnej wartości pożyczki i określonemu terminowi jej spłaty, zaciągnięty kredyt gotówkowy okazać się może znacznie mniej przyjazny dla kredytobiorcy.

Stopka autorska: najtanszy-kredyt.net – kredyty gotówkowe

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz