Kredyt konsolidacyjny – czym jest, jak działa i jakie daje korzyści?

Kredyt konsolidacyjny jest rodzajem kredytu, który służy do spłaty innych zadłużeń kredytobiorcy. Do grupy kredytów, które mogą zostać spłacone poprzez kredyt konsolidacyjny należą takie produkty, jak kredyt hipoteczny, samochodowy, ratalny, mieszkaniowy i gotówkowy. Kredytem konsolidacyjnym można spłacić także linię debetową na rachunku bieżącym.

Reklama

W zależności od tego, w jakiej wysokości ma być udzielona konsolidacja, można wybierać z dwóch wariantów- kredyt konsolidacyjny hipoteczny i kredyt konsolidacyjny gotówkowy. Jeśli mowa o pierwszym rodzaju, to bank udziela go, gdy mowa o większych środkach finansowych i zabezpieczeniem w tym przypadku jest hipoteka. Oczywiście kredyt udzielany jest na dłuższy czas. Mówiąc o konsolidacji gotówkowej, to bank udziela jej, gdy mowa o mniejszych kwotach pieniężnych i krótszym okresie spłaty.

W jaki sposób działa konsolidacja kredytów?

Konsolidacja kredytów polega na zastąpieniu kilku kredytów jednym konkretnym. W rzeczywistości wygląda to tak, że placówka, która udziela konsolidacji, spłaca wszystkie zadłużenia swojego klienta, dając mu możliwość płacenia jednej raty zamiast kilku dotychczasowych. Wiele różnych zadłużeń, to duży kłopot i bardzo obciąża to budżet finansowy gospodarstwa domowego. Przeliczając każdą z rat wielu zobowiązań zazwyczaj jest tak, że miesięcznie oddaje się do banku większą część swoich przychodów. Kredyt konsolidacyjny ma temu zapobiec i na ogół tak się właśnie dzieje. Wysokość raty konsolidacyjnej jest niemal zawsze mniejsza, niż suma wcześniej nieskonsolidowanych zobowiązań. Takie działanie odciąża finansowo budżet.

Jakie korzyści daje konsolidacja?

Według danych z portalu konsolidacja-kredytow.info, miesięczna rata konsolidacyjna jest niższa, niż suma wszystkich dotychczasowych, co przekłada się na większą płynność finansową budżetu domowego. Kolejnym plusem konsolidacji jest to, że zamiast kilku rat, jest jedna, co eliminuje problem terminowości spłaty zadłużeń. Łatwiej spłaca się jeden kredyt, niż kilka jednocześnie. Wielkim plusem jest również to, że kredyt konsolidacyjny jest produktem długoterminowym, a co za tym idzie- można go spłacać przez długi okres, więc najczęściej ma niższe oprocentowanie. Nawiązuje to do niskich miesięcznych rat.

Klient może również wybrać walutę, w jakiej chce spłacać kredyt konsolidacyjny i co ważne – walutę może zmieniać w czasie trwania umowy i niekoniecznie trzeba ponosić koszty za tego typu operacje.

Stopka autorska: konsolidacja-kredytow.info – ranking ofert kredytów konsolidacyjnych

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz