Wyjazdy last minute to szansa na niezwykłą przygodę

Coroczne przygotowywanie się do urlopu, żmudne planowanie trasy, zapoznawanie się z informatorami, dotyczącymi danego kraju, przeliczanie funduszy i wreszcie – rezerwacja zaplanowanych wczasów. Dla niektórych taka forma przygotowywania się do zasłużonego wypoczynku może być zbyt przewidywalna i nudna. Ci, którzy lubią niespodzianki poszukują więc coraz bardziej egzotycznych miejsc, często jednak sytuacja finansowa nie pozwala na zwiedzanie najbardziej odległych krain. Istnieje jeszcze jeden sposób na to, by wakacje stały się prawdziwą przygodą, a przy tym nie doprowadzały do bankructwa…

Reklama

Gdy przez wiele miesięcy przygotowujemy się do wakacyjnego wyjazdu, bardzo często dochodzi do sytuacji, w której odwiedzany zakątek świata niczym nie jest w stanie nas zaskoczyć. Długie, zimowe wieczory spędzamy bowiem, przeszukując Internet w celu zdobycia informacji o danym kraju, czy mieście, jego zabytkach, panujących w nim zwyczajach, oglądamy też zdjęcia oraz niezliczoną ilość razy zapoznajemy się z programem wykupionej wycieczki. Wszystko to sprawia, że tak długo wyczekiwany wyjazd jest kompletnie pozbawiony niespodzianek, niczym nas nie zaskakuje. A przecież wakacje to czas na odrobinę szaleństwa! Właśnie dla osób pragnących, aby wakacyjny wypoczynek nie był w pełni przewidywalny, idealną ofertą będą wyjazdy last minute. Takie wczasy mają kilka niewątpliwych zalet.
Po pierwsze – nie trzeba (a nawet: nie powinno się!) planować, dokąd pojedziemy. Wykupując wczasy na kilka dni przed wyjazdem, nie mamy zwykle czasu, by dokładnie zapoznać się z historią i specyfiką miejsca, do którego się wybieramy. Odkrywanie uroków danego regionu bez wcześniejszego przygotowania może być bardzo ekscytujące. Turysta, który nie jest nastawiony na oglądanie rzeczy, o których przeczytał w przewodniku, odkrywa i zauważa więcej, poznaje obcą kulturę od ciekawszej, indywidualnej strony.

Kolejną zaletą wyjazdów last minute jest fakt, że wycieczki tego typu są znacznie przecenione. Dzięki temu można odbyć wymarzoną podróż nawet w najdalsze zakątki globu, jednocześnie nie martwiąc się, że zabraknie nam pieniędzy. Taka okazja to świetny sposób na podróżowanie, nawet dla mniej zamożnej części społeczeństwa. Wyjazdy last minute zwykle, w porównaniu z ceną katalogową, wychodzą o połowę taniej.

I wreszcie – w przypadku wakacji wykupionych w opcji last minute istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że będziemy rozczarowani. Człowiek, który przez cały rok gromadził oszczędności, aby wyjechać na upragnione wakacje, ma wobec warunków wypoczynku ogromne wymagania. To sprawia, że urlopowicze często narzekają na zbyt monotonne menu, zbyt wysokie lub zbyt niskie temperatury, na to, że w sklepach i restauracjach jest drogo, albo, że pokój nie jest z widokiem na morze, a plaża oddalona jest o 500 m. i trzeba do niej dotrzeć… W chwili, gdy mamy świadomość, że nasze wczasy to wyjazd last minute i że zaoszczędziliśmy znaczną ilość gotówki, raczej nie dostrzegamy tego typu niedogodności. Cieszymy się, że w ogóle mamy możliwość pobyć na plaży, że pokój w hotelu jest czysty, że jesteśmy na prawdziwych wakacjach, a nie spędzamy urlopu w domu.

Jak widać, wczasy wykupione okazyjnie, na ostatnią chwilę, to świetna odmiana dla starannie planowanych wyjazdów. To szansa nie tylko na przeżycie fascynującej przygody i zobaczenie miejsc, na pobyt w których w normalnych okolicznościach nie byłoby nas stać, ale także możliwość oderwania się od przewidywalności i zwyczajności, które towarzyszą nam w naszym codziennym życiu.

Stopka autorska: kochamwakacje.com – wyjazdy last minute

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz