Turystyczne walory Chorwacji

Jest jednym z najciekawszych państw na Bałkanach, a w ciągu kilku ostatnich lat przeszła gruntowną metamorfozę. Od ziemi nękanej konfliktami zbrojnymi po turystyczny raj – taką drogę ma za sobą Chorwacja. Jej najpiękniejszym i najbardziej atrakcyjnym dla turystów zakątkiem jest Dalmacja, której potencjał już dawno doceniło każde biuro podróży. Oferty typu last minute dotyczą najczęściej właśnie Dalmacji, choć nie brak i ofert nastawionych na odkrywanie mniej znanych zakątków Chorwacji. Jaki typ wycieczki wybierzesz – to już zależy tylko od Ciebie. Nie musisz polegać na ofertach biur turystycznych – dzisiaj dzięki temu jaki łatwy dostęp do wiedzy daje nam internet można śmiało samemu przeczytać wiele o tym jak wybrać się do Chorwacji samochodem ze swoją rodziną.

Reklama

Sama Chorwacja kusi atrakcjami na stałym lądzie, jak i pięknymi wyspami. Zachwyca otoczony górami Zagrzeb, jak i leżący nad Morzem Adriatyckim Dubrownik – stolica Dalmacji. Odwiedzony przez tysiące podróżników Dubrovnik został ochrzczony nazwą „Perły Adriatyku”.  To wyjątkowe miasto przypominające potężną twierdzę wyrastającą z wody, od lat jest celem niemal każdej wycieczki do Chorwacji. Klasyczne ciasne uliczki, prastara już sztuka budowlana z czasów, kiedy jedynym transportem był dobry koń z woźnicą. Przechadzając po Dubrovniku bez trudu wcielisz się w klimat „tamtej ery”. Oczywiście jeśli uda Ci się znaleźć moment miejsce gdzie jakiś turysta stara się nie uwiecznić fragmentu tego miasta za pomocą swojej lustrzanki.  Ulice – zmęczone od polerujących je wiecznie stóp turystów nadal są doskonale zachowane – gotowe na to abyś przespacerował się po nich samodzielnie.  Jeden tydzień to nadal zbyt mało czasu aby zwiedzić każdy warty Twojej uwagi zakątek tego pięknego miasta.

dubrovnik

Turystycznym rajem jest dalmatyńskie wybrzeże oraz wchodzące w jego skład wyspy. Urok Chorwacji polega jednak nie tylko na nieograniczonym dostępie do morza i to nie byle jakiego – nigdzie w naszym pięknym nie znajdziemy wody tak czystej, tak przejrzystej jak ta w Chorwackim morzu. Zdjęcia odnajdywane w internecie zrobione na chorwackich wybrzeżach wyglądają jak manipulacje z photoshopa – gdzie łódka lewitując na tafli wody zostawia cień zniekształcony na widocznym kamienistym dnie.

Pisząc o tych wszystkich walorach trudno pominąć pogodę – klimat śródziemnomorski, w którym leżą Chorwackie wybrzeża sprawia, że temperatury rzadko kiedy chcą spadać poniżej 30 stopni. Dla Chorwatów te  warunki to norma, nam na zewnątrz nie klimatyzowanego budynku trudno będzie wytrzymać cały dzień kiedy będzie na prawdę ciepło. Ta gwarancja pogody daje nam pewność, że wyjazd do Chorwacji nie będzie stratą czasu.

Warto zwrócić również uwagę na jej górzyste, zalesione obszary. Wielu sympatyków mają Góry Dynarskie, stanowiące naturalną granicę pomiędzy Chorwacją a Bośnią i Hercegowiną.

By zwiedzić największe atrakcje Chorwacji nie trzeba być ani specjalistą od turystyki, ani bogaczem. Wystarczy uzbroić się w niedużą porcję podstawowej wiedzy na temat jak tanio pojechać do Chorwacji. Warto, bo Chorwacja na długo zapisuje się w pamięci, a wrażenia z podróży po tym kraju są wyjątkowe. Przekonały się już o tym tysiące turystów, którzy urlop w Chorwacji do dziś wspominają z zadowoleniem.

Stopka autorska: jak tanio pojechać do Chorwacji – http://noclegi-chorwacja.info/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz