Jak dbać o elektronicznego papierosa?

Aby być w pełni zadowolonym z posiadania elektronicznego papierosa, należy poświęcić kilka chwil w celu jego konserwacji. Konserwację e-papierosa należy przeprowadzać kilka razy w tygodniu, a w przypadku użytkowników palących dużo – nawet codziennie.

Reklama

Do czynności konserwujących zaliczamy:

1. Wymiana grzałki w kartomizerze

Po kilku tygodniach użytkowania kartomizera należy wymienić grzałkę na nową. Okres ten zależy od czestotliwości e-palenia jak również od jakości stosowanych iquidów.  Aby wymienić grzałkę odkręcamy kartomizer od baterii rozkręcamy go w zależności od rodzaju kartomizera grzałka umieszczona jest na górze lub na dole. Wkręcamy nową grzałkę i dokręcamy wszystkie części do lekkiego oporu. Bardziej zaawansowani użytkownicy e-papierosa mogą regenerować grzałkę poprzez mycie w alkoholu lub ewentualnie zmianie knota.

clearomizer-vision-vt-3

2. Czyszczenie gwintów

Jak wiadomo e-papieros działa na prąd i tak jak w wypadku akumulatora w aucie styki przewodzące prąd potrafią zaśniedzieć czyli tworzy się na nich nalot. Aby temu zapobiec i mieć komfort z e-palenia należy dbać o czystość gwintów i styków. Nie rzadziej niż przed każdym podłączeniem do ładowarki należy wytrzeć do sucha gwinty i styki za pomocą suchej chusteczki lub patyczka kosmetycznego. W razie zalegania śniedzi można użyć patyczka kosmetycznego nasączonego alkoholem, a następnie osuszyć gwinty i styki.

3. Wykonywanie pełnych cyklów ładowania

Aby akumulator dłużej utrzymał swoją wydajność, zaleca się raz na kilka dni wykonać pełny cykl ładowania. W tym celu należy akumulator rozładować do momentu powiadomienia o rozładowaniu poprzez pięciokrotne zaświecenie diody, a następnie naładować go aż zaświeci się zielona dioda na ładowarce.

4.  Czyszczenie kartomizera

Ze względów higienicznych oraz dla komfortu e-palenia, należy czyścić kartomizery. Czyścimy wnętrze kartomizera poprzez przepłukanie ciepłą wodą lub alkoholem spożywczym, a następnie go osuszamy. Tak samo postępujemy z ustnikiem. Mycie trzeba przeprowadzać bardzo ostrożnie aby nie uszkodzić silkonowych uszczelek,które zapobiegają wyciekom liquidu.

Gdy pojawi się problem

1. Brakuje dymu

Jeżeli brakuje dymu i czuć spaleniznę, przejdź do punktu 3. W innym wypadku należy wykonać następujące czynności:

Należy sprawdzić, czy w kartomizerze znajduje się płyn i czy bateria jest naładowana (powinna reagować na wciśnięcie przycisku, zapalając diodę). Jeżeli to nie pomoże, należy sprawdzić, czy kartomizer działa na drugiej baterii. To pozwoli stwierdzić, czy grzałka uległa uszkodzeniu.

2. Wylewa się płyn

Najczęstszym powodem wylewania się płynu jest zbyt mocne i szybkie zaciągnie powietrza z elektronicznego papierosa. E-papierosa należy ciągnąć powoli, z wyczuciem. Takie mocne zaciąganie powoduje zbyt szybkie ściekanie płynu, który nie może się przepalić i wypływa otworami wentylacyjnymi. Drugim z powodów może być zużyta grzałka lub uszkodzona uszczelka. Wymiana grzałki powinna w tym przypadku pomóc.

3. Czuć smak spalenizny

W wypadku poczucia smaku spalenizny, należy natychmiast zaprzestać e-palenia.

Należy także sprawdzić czy w kartomizerze znajduje się odpowiednia ilość płynu. Palenie na sucho lub z bardzo małą ilością płynu przypali grzałkę. Na grzałce zbuduje się nagar z resztek liquidu, co uniemożliwi komfortowe e-palenie.

Kolejnym z powodów może być zbyt gęsty liquid. W razie możliwości proszę zamienić kartomizer i zaprzestać e-palenia tego liquidu.

Przypaloną grzałkę należy koniecznie wymienić.

4. Zaciąganie płynu do ust

Może być kilka powodów zaciągania płynu do ust. Zwykle jest to spowodowane zbyt mocnym zaciąganiem się lub zbieraniem się skroplin w ustniku. Aby temu zaradzić, należy przedmuchać kartomizer i umyć ustnik.

5. Bateria się nie ładuje

W tym wypadku należy sprawdzić, czy to problem leży po stronie ładowarki, portu USB lub adaptera sieciowego, czy też winna jest bateria. Proszę sprawdzić, czy inna bateria ładuje się poprawnie, w razie problemu zmienić port USB lub przełączyć ładowarkę z adaptera sieciowego do portu USB w komputerze.

Codzienne użytkowanie e-papierosa ogranicza się do uzupełniania kartomizera płynem oraz do ładowania baterii.

Kartomizer należy uzupełnić w momencie kiedy zmienia się smak lub gdy dymu jest bardzo mało. Nie można doprowadzać do sytuacji kiedy zbiorniczek jest pusty tzw. palenie na sucho bo możemy uszkodzić grzałkę. Należy więc kontrolować czy w kartomizerze jest jeszcze liquid a gdy jest go już bardzo mało dopełnić.

Ładowanie baterii można przeprowadzać kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Można ją ładować codziennie np. przez noc, doładowywać w wolnej chwili lub po prostu ładować kiedy kompletnie się wyczerpie. Bateria moment rozładowania sygnalizuje nam poprzez pięciokrotne mrugnięcie diody a sam przycisk przestanie świecić kiedy go wciśniemy. Akumulatory mają zwykle żywotność około 300-500 cykli, dlatego też zbyt częste doładowywanie może skrócić jego żywotność.

Elektroniczny papiero należy przechowywać i przenosić w sposób gwarantujący, że nie zostanie on przypadkowo włączony poprzez wciśniecie przycisku. Można w tym celu zablokować baterię poprzez szybkie pięciokrotne wciśnięcie przycisku (tzw. 5x klik) lub przenosić ją w specjalnym futerale. Można też odkręcić kartomizer od baterii i przenosić lub przechowywać części oddzielnie.

 

Stopka autorska: Elektroniczny papiero – http://efajek.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz