Jak wybrać ubezpieczenie? Mądrze!

Najczęstszym ubezpieczeniem jakiego poszukują Polacy jest ubezpieczenie komunikacyjne. Polisy zazwyczaj są ważne przez dwanaście miesięcy, jeśli oczywiście regularnie płacimy składki, w innym przypadku nasza polisa wygasa.

Reklama

kluczyki samochodoweGdzie najlepiej ubezpieczyć samochód? Odpowiedź jest prosta, tam gdzie mają nam najwięcej do zaoferowania w najniższej cenie. Niestety Polacy muszą oszczędzać, bo zarobki w kraju są na bardzo niskim poziomie i tylko niewielki odsetek naszego społeczeństwa pozwolić może sobie na rozrzutność. Większość z nas skupia się więc na cenie ubezpieczenia komunikacyjnego, im tańsze tym lepsze. Jednak czy rzeczywiście lepsze? Tanie ubezpieczenia komunikacyjne chronią nas zazwyczaj w bardzo niewielkim stopniu, na przykład nie zawierają ubezpieczenia od klęsk żywiołowych. W przypadku, gdy nasz samochód dozna szkody podczas burzy, gradobicia, to nie dostaniemy żadnego odszkodowania.

To na co jeszcze warto zwrócić uwagę nim podpisze się umowę z ubezpieczycielem to podpunkty odnoszące się do warunków w jakichubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania. Każdy ubezpieczyciel wymienia sytuacje, w których nie wypłaci odszkodowania, jedni zastrzegają więcej takich sytuacji inni mniej. Jedni nie ponoszą odpowiedzialności jeśli ukradną nam samochód w państwach byłego bloku ZSRR, inni wymieniają jeszcze na przykład Cypr. Takich kruczków może być sporo, w związku z czym zanim podpisze się umowę należy dokładnie się z nią zapoznać by nie było potem większego rozczarowania.

Na co jeszcze Polacy zwracają uwagę ubezpieczając samochód? Na opinie o ubezpieczycielach, które są niezwykle cenne. Możliwości uzyskania odszkodowania, czas przybycia rzeczoznawcy i otrzymania odszkodowania. Opinie czerpie się z różnych źródeł od rodziny, znajomych czy też z internetu. W dużej mierze opinie stanowią wyznacznik tego jakiego ubezpieczyciela wybieramy. Byli czy obecni klienci określonej firmy ubezpieczeniowej są cennym źródłem informacji. Choć nie można też tak bezwiednie ufać we wszystko co się czyta i słyszy i warto posłuchać różnych opinii.

Stopka autorska: Gdzie najlepiej ubezpieczyć samochód – https://www.libertydirect.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz