Ogólne warunki ubezpieczeń

Właściciele samochodów ponoszą wiele ciężarów związanych z posiadaniem czterech kółek. Oprócz szalejących cen paliw dochodzi jeszcze obowiązek wykupienia polisy ubezpieczeniowej od odpowiedzialności cywilnej. Nic więc dziwnego, że firmy ubezpieczeniowe zaczęły zauważać znaczący odpływ stałych klientów, często wieloletnich

Reklama

wypadekSpowodowane to zostało pojawieniem się zagranicznych ubezpieczycieli na polskim rynku ubezpieczeniowym, którzy zaczęli oferować bardzo atrakcyjne polisy, znacznie tańsze od spotykanych wcześniej. Oczywiście polisy te miały podobne warunki i podobną ochronę ubezpieczeniową jak te droższe. Na co mogą liczyć kierowcy posiadający polisę OC? Oczywiście w takiej sytuacji zakład ubezpieczeniowy przejmuje na siebie wypłatę odszkodowania. Dzięki temu, wyrządzający szkodę ponosi znacznie niższe koszty, w zasadzie tylko te związane z opłaceniem składki ubezpieczeniowej. Ubezpieczenie OC komunikacyjne jest obowiązkowe. Podobnie jak ubezpieczenie OC prawników, którzy również muszą wykupić polisę od odpowiedzialności cywilnej. Polacy coraz częściej wykupują również dodatkowe ubezpieczenia. Drugie w kolejności są ubezpieczenia na życie oraz następstw nieszczęśliwych wypadków.

Najczęściej tego typu polisy wykupywane są w zakładach pracy w ramach ubezpieczeń grupowych. W takich przypadkach składka miesięczna jest znacznie niższa niż ubezpieczanie się prywatnie. Jeśli chodzi o ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej coraz częściej polisę kupują firmy prowadzące działalność usługową, która może spowodować roszczenia odszkodowawcze ze strony kontrahentów i usługobiorców. Firmy mają ten przywilej, że często mogą z ubezpieczycielem negocjować warunki ubezpieczeń. Natomiast klienci indywidualni muszą korzystać z standaryzowanych produktów ubezpieczeniowych. Warto skorzystać z internetowych kalkulatorów ubezpieczeniowych, które pozwalają na wyliczenie wysokości składki ubezpieczeniowej u poszczególnych ubezpieczycieli. Dzięki temu  narzędziu można łatwo sprawdzić, który ubezpieczyciel oferuje lepsze warunki. Ale aby wiedza była pewna, trzeba też przeczytać ogólne warunki ubezpieczeń i samą umowę ubezpieczeniową, ponieważ mogą one się różnić w niuansach, ale niezwykle istotnych.

Ubezpieczenia OC mają za zadanie ochronę naszych interesów. Dawka pieniędzy przydaje się szczególnie wówczas, gdy do wypadku dochodzi z naszej winy, a spowodowane ta sytuacją poważne w skutkach urazy ciała lub auta innych osób powodują, że kwota odszkodowania jest ogromna. Sami oczywiście nie bylibyśmy w stanie pokryć tak wysokich kwot. Z pomocą towarzystwa ubezpieczeniowego jest dużo łatwiej i bez wyraźnego spadku naszej stopy życiowej.

 

Stopka autorska:

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz