Jak wypowiedzieć umowę OC?

Zazwyczaj ubezpieczenie OC auta zawierane jest z firmą ubezpieczeniową na rok czasu. Podpisuje się wtedy umowę między posiadaczem samochodu a towarzystwem ubezpieczeniowym. Dzięki temu ma się pewność, że obie strony będą się wywiązywać z obietnic i złożonych deklaracji.

Reklama

samochódJeśli coś jest napisane na papierze i podpisane w odpowiedni sposób, potem nie ma się problemów z prawem. Należy jednak pamiętać o terminie podpisania takiej umowy. Równo rok po tym, jak będzie wygasał termin ważności umowy, jeśli kierowca nie zgłosi się do swojego towarzystwa ubezpieczeniowego, ubezpieczenie zostanie automatycznie przedłużone. Towarzystwo Ubezpieczeniowe nie ma obowiązku informować klienta o tym, że jego umowa się kończy. Sam kierowca musi o to zadbać. Jeśli dojdzie do sytuacji w której, kierowca nie zgłosi to poprzedniego ubezpieczyciela chęci zmiany firmy ubezpieczeniowej, będzie musiał wtedy płacić dwie składki.

W firmie, w której był wcześniej ubezpieczony oraz w tej, w której teraz obecnie się ubezpieczył. Na pewno nie będzie to stanowiło zbytnio korzystnej sytuacji. Tym bardziej warto pamiętać o dokładnych terminach, aby wszystko dokładnie zaplanować. Najlepiej wiec udać się jest osobiście do Towarzystwa Ubezpieczeniowego, jeśli wie się, że mija termin takiego ubezpieczenia. Wtedy, jeśli chce się zrezygnować z usług świadczonych przez firmę, pisze się oświadczenie. Zaznacza się w nim rezygnacje ze świadczonych usług. Wtedy dopiero można zawierać nową umowę z innych ubezpieczycielem. Wszelkie ceny usług towarzystw ubezpieczeniowych, może sprawdzić kalkulator OC.

Można tam zaczerpnąć informacji na temat tego, jakie ubezpieczenie OC, jest najbardziej korzystna i która firma je oferuje. Dzięki temu, będzie się miało odpowiednie obeznanie na rynku ubezpieczeniowym. Są również sytuacje, w którym możliwe jest podpisanie umowy z firmą ubezpieczeniową na której niż rok. Dotyczy to samochodów, które są właśnie na krótszy okres czasu rejestrowane. Ale w tym wypadku następuje również taka sama procedura, jak w przypadku umów rocznych.

Ubezpieczenie OC obowiązuje praktycznie każdego kierowcę. Pamiętajmy zatem, by w momencie jego posiadania wykupić odpowiedni pakiet, który nas zabezpieczy w momencie, kiedy spotka nas jakiś wypadek (niekoniecznie z naszej winy).Wówczas zminimalizujemy wszystkie koszty naprawy auta oraz szkody powstałe na naszym ciele.

Stopka autorska:

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz