Jak znaleźć dobrą szkołę językową?

Myślisz o nauce języka obcego? Kurs językowy to świetna okazja, aby poznać, utrwalić i doskonalić znajomość języka. Zanim jednak zdecydujesz, która szkoła językowa będzie najlepsza zastanów się czego oczekujesz? Czy zależy ci na poznaniu podstaw języka? A może chcesz powtórzyć zdobytą w szkole wiedzę? Uczniowie przygotowujący się do egzaminów gimnazjalnych, matur z języków obcych czy certyfikatów mają różne potrzeby w zakresie nauki języka obcego. Postaw sobie pytania o cel twojej nauki i ruszaj na poszukiwania najbardziej odpowiedniej dla ciebie szkoły.

Reklama

nauka angielskiego

Szukając idealnej placówki zwróć uwagę na to, kto będzie prowadził zajęcia, jak liczne będą grupy i jak często będą odbywały się zajęcia. Tematyka zajęć ma ogromne znaczenie. Jeśli potrzebujesz języka potocznego bo wyjeżdżasz do pracy za granicę, to nie decyduj się na kurs, w którego programie jest ogrom gramatyki a szukaj takiego, który zapewni ci poznanie najpopularniejszych słów i zwrotów potrzebnych w typowych sytuacjach życiowych jak zakupy, załatwianie spraw w banku , urzędzie czy u lekarza.

Dobra szkoła językowa z pewnością zagwarantuje ci test poziomujący, dzięki któremu poznasz swój wyjściowy poziom znajomości języka obcego. Wielkim atutem dobrej szkoły językowej jest fakt zatrudniania native speakerów, czyli osób dla których język obcy, którego chcesz się nauczyć jest językiem ojczystym. Dzięki zajęciom z takimi osobami masz szansę szybciej nauczyć się języka, ponieważ będziesz niejako zmuszony używać języka obcego cały czas, szczególnie gdy native speaker nie mówi po polsku.

Przy wyborze odpowiedniej szkoły językowej zastanów się też jakie dni chcesz poświęcić na naukę. Być może łatwiej ci będzie dojeżdżać w weekendy na zajęcia, a może wręcz przeciwnie- wolisz dwa popołudnia w tygodniu?

Dobre szkoły językowe mają zasobną bibliotekę dostępną dla słuchaczy, dostęp do Internetu, korzystają z usług wykwalifikowanej kadry pedagogicznej oraz używają nowoczesnych technologii podczas zajęć.

Najlepszym jednak sposobem na poszukiwania dobrej szkoły jest pytanie znajomych kolegów, którzy korzystali z usług danej szkoły. Jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie przeszukanie for internetowych z opiniami uczniów wybranej przez nas szkoły.

Jest jeszcze jeden sposób na naukę języka, w ostatnich latach coraz bardziej popularny ze względu na szybki rozwój sieci internetowej, a mianowicie nauka przez komunikatory typu Skype. Jest to idealny sposób dla osób nie mających możliwości lub czasu na dojazdy do siedziby szkoły. Wybierając ten sposób nauki pamiętać jednak trzeba, że jest on dobry dla osób systematycznych i znających obsługę komputera.

Stopka autorska: EduExplorer – http://eduexplorer.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz