Cztery powody dla których warto uczyć się języka angielskiego.

Język angielski od kilkudziesięciu lat aspiruje, aby stać się pierwszą w historii świata mową wspólną dla wszystkich ludzi. Onegdaj nie było to możliwe ze względu na brak współczesnych zdobyczy techniki i sytuację geopolityczną. Dzisiaj jest obecny na każdym kontynencie. Jednak czy warto się go uczyć? Co sprawia, że jest to korzystne? Na ogół uczymy się czegoś, ponieważ może nam to przynieść jakąś wymierną korzyść. Jakie zatem korzyści niesie nauka języka angielskiego?

Reklama

1. Łatwiejsze podróżowanie

Poza granicami kraju komunikacja to podstawa. Język angielski jest językiem urzędowym w ponad 50 krajach, zatem posługuje się nim 1,6 miliarda ludzi, a dla ponad miliarda jest drugim językiem. To najpopularniejszy język na świecie zaraz po chińskim, zatem szanse, że porozumiemy się za granicą po angielsku są bardzo duże.

2. Dostęp do wiedzy i nauki

Około 78% wszystkich stron internetowych jest w języku angielskim. Podobnie jest z prasą, książkami i innymi dziełami kultury, bowiem zwiększa to szanse na zauważenie jako artysta, naukowiec, dziennikarz. Jeżeli chcemy poszerzyć swoje horyzonty z jakiejś dziedziny nauki to najprawdopodobniej najlepszym sposobem będzie sięgnięcie do źródeł zagranicznych, ponieważ większość odkryć i tak przywędrowała do nas z krajów zachodu.

3. Szanse na lepszą pracę

Współcześnie znajomość angielskiego to już nie przywilej i karta przetargowa, a wyższa konieczność. Niemal każdy zna ten język przynajmniej w jakimś stopniu. Pracodawcy przebierają w ofertach i mając do wyboru pracownika płynnie posługującego się tą mową, a takiego, który jest „zielony”, zawsze wybiorą tego lepiej wykwalifikowanego. Co raz częściej musimy również wykazać się znajomością języków obcych już w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej.

4. Świetne ćwiczenie intelektualne

Współcześnie wiele osób cierpi na analfabetyzm wtórny ze względu na nieużywanie języka pisanego. Nauka języków obcych sprawia, że nie zapominamy o tej biegłości, ponieważ jest ona ciągle rozwijana. Co więcej, odsetek osób zapadających na demencję starczą jest znacząco niższy wśród osób uczących się języków obcych. Zatem to również świetna broń prewencyjna przed Alzheimerem.

 

Podsumowując, plusy wynikające ze znajomości języka angielskiego sprawiają, że jest on bardzo atrakcyjnym językiem obcym. Jego znajomość wpływa na wiele sfer naszego życia przez co może to wpłynąć na jego standard- podróże, znajomości, pracę i przez to również na nasze finanse, bowiem niemal wszystkie dobre oferty pracy, czy okazje biznesowe wiążą się z kontaktem z klientem zagranicznym. Angielski to język biznesu, nauki i co raz częściej również kultury. Zatem uczmy się tego języka. Nie bądźmy gorsi od naszych zachodnich sąsiadów.

——————–

Stopka autorska: Kamila, nauczyciel i lektor języka angielskiego, pracujący dla: http://angielskiklodzko.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 1.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz