Nauka języków obcych opłaca się każdemu

Bardzo często nasza znajomość takich języków jak angielski, francuski czy niemiecki kończy się wraz z ukończeniem szkoły średniej lub studiów wyższych i jeżeli nie zadbaliśmy o odpowiedni poziom wykształcenia w tym przedmiocie, to potem uważamy, że już jest za późno. W naszym społeczeństwie wciąż jeszcze panuje powszechne przekonanie, że na przykład nauka angielskiego jest domeną dzieci i młodzieży, i to uczących się do konkretnych egzaminów lub testów. Tymczasem nauka języków obcych może mieć wiele innych przyjemnych i pożytecznych aspektów.

Reklama

Przede wszystkim należy pamiętać, że język angielski czy niemiecki nie musi być wcale tylko żmudnym materiałem do wkuwania pod kątem zdania matury czy uzyskania lepszego stopnia na koniec roku. To przede wszystkim możliwość otwarcia się na zupełnie inny krąg kulturowy, co może nas bardzo wzbogacić. Nauka obcych zwyczajów, możliwość rozumienia piosenek, filmów i dzieł literackich tworzonych w obcym języków, a także swobodny dostęp do treści z zagranicznych stron internetowych i portali – oto co powinno być priorytetem dla współczesnej młodzieży i nie tylko. Oprócz właściwej motywacji, pomagają oczywiście także nowoczesne pomoce dydaktyczne (takie jak świetnie pomyślane słowniki i multimedia) oraz metody nauczania zamieniające naukę nawet najtrudniejszych zagadnień w świetną zabawę.

Dla nieco starszych osób zastanawiających się nad skorzystaniem z kursu języka obcego (lub chcących zacząć kształcić się samodzielnie) najlepszą motywacją jest możliwość rozwoju zawodowego, który bez tego jest niemożliwy w wielu branżach, w których na bieżąco trzeba rozmawiać z zagranicznymi klientami lub czytać obcojęzyczną prasę fachową. Nie bez znaczenia jest także to, że znając na przykład angielski można podróżować do większości krajów na świecie bez obaw o skuteczność naszej komunikacji językowej.

Angielski pozwala także na bieżące oglądanie nowości filmowych zanim pojawią się w polskiej dystrybucji, a nawet umożliwi obejrzenie tego, co u nas się nie pojawia. Takich obrazów jest całkiem sporo. Jeśli więc masz dosyć polskiej telewizji, możesz skorzystać z o wiele ciekawszej propozycji kanałów w USA lub Wielkiej Brytanii. Oczywiście samo oglądanie takich produkcji również wpływa na poprawienie naszego rozumienia języka angielskiego i wzbogaca słownictwo.

Nauka w dowolnym wieku naprawdę wszystkim się opłaca.

Stopka autorska: angielski – http://expert-kursy.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz