Sposoby na inwestowanie Polaków

Choć główne zajęcie większości młodych ludzi to przeważnie nauka, z roku na rok można zauważyć, że rośnie liczba studentów, którzy zaczynają poważnie myśleć o swojej przyszłości. Pierwszy krok stanowi oczywiście zdobycie dobrej posady, a tym samym stałego źródła dochodów finansowych. Spełniwszy ten wymagający warunek nadchodzi czas na wybranie konkretnego sposobu oszczędzania na emeryturę, co z pewnością nie będzie łatwe z uwagi na dosyć pokaźny wybór możliwości, jakie udostępniają instytucje finansowe swoim klientom.

Reklama

Przeglądając ogólnopolskie statystyki widać, że pomiędzy różnymi metodami na pomnożenie swoich pieniędzy dużym zainteresowaniem wciąż cieszą się fundusze inwestycyjne. Za sprawą wielu zalet, owa metoda z każdym rokiem zyskuje coraz większą popularność. Pośród czynników, które przeważyły o decyzji Polaków z pewnością znajdzie się bogata oferta, dzięki której każdy może znaleźć fundusz odpowiadający jego indywidualnym preferencją. Do wyboru są zarówno fundusze bardziej bezpieczne jak na przykład fundusze rynku pieniężnego czy fundusze obligacji, jak również fundusze skierowane do osób akceptujących wyższy poziom ryzyka i chcących osiągnąć wyższa stopę zwrotu np. fundusze akcji. Zaletą inwestycji w fundusze jest również stosunkowo niska kwota inwestycji, a także możliwość konwersji środków między funduszami. Płynność inwestycji oraz powszechna dostępność także sprzyjają pozyskiwaniu nowych klientów.

Fundusze inwestycje to produkt finansowy, którego głównym targetem jest grupa ludzi, którzy pomimo chęci na zysk pieniężny nie mają czasu, bądź zdolności, aby zająć się inwestowaniem na własną rękę. W tym miejscu trzeba zaznaczyć, że profesjonalne zarządzanie funduszem jest zajęciem czasochłonnym, gdyż wymaga stałej analizy i śledzenie zmian w obrębie rynku kapitałowego oraz przede wszystkim podejmowanie ważnych decyzji inwestycyjnych. Dlatego inwestowanie w fundusze inwestycyjne wydają się być dobrą alternatywą dla innych metod inwestowania takich jak: gra na giełdzie, która wymaga wiedzy i zaangażowania inwestora, aby osiągnąć satysfakcjonujący wyniki czy dla lokat bankowych, których oprocentowanie jest bardzo niskie. W przypadku funduszy inwestycyjnych środki powierzasz ekspertom, doświadczonym w inwestycjach na rynku kapitałowym, wspieranym przez zespoły analityków.

Jedną z chętniej wybieranych firm zarządzających funduszami inwestycyjnymi w kraju jest BPH TFI. Firmę charakteryzuje bogata oferta funduszy inwestycyjnych, a także atrakcyjne narzędzia, które mogą pomóc w wyborze odpowiedniego funduszu, takie jak np. zaawansowane wykresy „Analizy”, dostępne na stronie www.analizy.bphtfi.pl. Firma umożliwia także wygodny i łatwy dostęp do aktualnie zebranych oszczędności poprzez internetowy Serwis Transakcyjni-Informacyjny (STI) oraz dostęp do aktualnych informacji o wycenie funduszy i stanie swoich oszczędności poprzez serwis SMS/Email. Powierzanymi przez klientów pieniędzmi zarządzają wyszkoleni profesjonaliści z długoletnim doświadczeniem, co przekłada się korzystnie na dobre wyniki funduszy.

Podstawę sukcesu stanowi jednak dogłębna analiza wszystkich dostępnych na rynku ofert oraz właściwe dobranie jednej do swoich potrzeb. Nie powinno to jednak stanowić problemu, gdyż wachlarz możliwości inwestycyjnych jest wyjątkowo bogaty.

Stopka autorska: Fundusze inwestycyjne BPH TFI – http://www.bphtfi.pl/klienci-indywidualni/fundusze-inwestycyjne/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz