Jaki wózek dziecięcy kupić?

Kto ogląda wózki dziecięce, powinien dobrze się zastanowić przed dokonaniem ostatecznego wyboru. Mnogość ofert, ale też różna charakterystyka poszczególnych wózków sprawiają, że tylko oparta na racjonalnych podstawach decyzja może być korzystna. Zarówno dla dziecka, jak i jego rodziców.

Reklama

Wózki na spacer

Pierwszym czynnikiem, na który warto zwrócić uwagę jest bezpieczeństwo. Można wręcz uznać, że to największy problem związany z wyborem właściwego wózka dziecięcego. Dlatego przed kupnem należy bardzo dokładnie sprawdzić, jak stabilne są wózki dla dzieci. Nie można także zapomnieć o tym, że wózek powinien być stabilny także wtedy, kiedy przez jego burtę przewieszona będzie torba.

Dobrze jest też sprawdzić wytrzymałość uprzęży wózka. Pięciopunktowy to najlepszy wybór, zwłaszcza dla najmłodszych dzieci, które stosunkowo dużo przebywają w wózku. Jednak na rzadkie wypady do centrum handlowego wystarczającą opcją mogą być wózki dziecięce wyposażone w pas trzypunktowy.

Warto także sprawdzić punkty zaczepienia oraz zwrócić uwagę na to, czy wózki dziecięce mają ostre krawędzie. Dobry pojazd nie będzie ich oczywiście miał.

Koła toczą rączki

Przed dokonaniem wyboru dobrze jest przejść się z wózkiem dookoła sklepu. Dlaczego? Bo tylko w ten sposób sprawdzić można w praktyce ułożenie rączki do prowadzenia, i dopasowanie jej wysokości do własnych potrzeb. Wyżsi rodzice powinni poszukać takich wózków, które mają regulację wysokości rączek. Dzięki temu nie będą musieli się schylać. Wózki dziecięce mogą mieć różną wysokość i być przystosowane do różnych warunków. Warto dobrze zastanowić się przed podjęciem decyzji.

Dobrze jest też wybrać taki wózek, którego rączki pokryte są gąbką lub innym miękkim, ale uniemożliwiającym poślizg materiałem.

Co więcej, warto wybierać takie wózki dziecięce, które pokonują skręty gładko i bez problemów. Zwłaszcza, jeśli przewidywane są podróże po zatłoczonych miejscach. Także w tym wypadku odpowiednia rączka jest bardzo ważna.

Warto także przespacerować się po sklepie bardzo szybkim krokiem, prowadząc wózek przed sobą. Dlaczego? Bo w ten sposób sprawdzić można, czy stopy nie uderzają o ośki.

Dodatki podnoszące wygodę

Czy potrzebny jest wózek z dodatkowym miejscem na bagaż pod koszem? A może lepiej będzie nosić torbę na ramieniu? To ważne pytania. Dlaczego? Bo wiele wózków wyposażonych jest w rozmaite „ułatwiacze” życia – półki, pojemniki na zabawki, jedzenie i picie, dachy przeciwdeszczowe i wiele innych. Część dostępnych jest jako dodatkowe, osobne wyposażenie. Jeśli więc wózek jako całość wydaje się odpowiedni, nie warto odrzucać go z powodu braku uchwytu na butelkę. Warto pamiętać, że dodatki to tylko dodatki, a o wartości wózka decydują inne cechy.

Wózki dziecięce bardzo lekkie

Warto zastanowić się nad nieco innym niż tradycyjny wyborem. Bo nowa generacja wózków może być naprawdę lekka. Tego rodzaju odchudzone pojazdy pozbawione są części wyposażenia, jednak ciągle mają wszystko to, co niezbędne. Są świetne zwłaszcza dla tych, którzy dużo podróżują i muszą przewozić wózki dziecięce autobusem, samolotem czy samochodem. To także niedrogi sposób na kupno wózka w ogóle.

Systemy podróżne sprawne i różne

Dla tych, którzy wożą dzieci samochodem i nie lubią przekładania maluchów z wózka do auta i z powrotem powstały specjalne systemy podróżne. W dużym skrócie można powiedzieć, że są to wózki dziecięce, które są czymś więcej niż tylko wózkami. Dlaczego? Bo składają się z kilku modułów, które mogą być wykorzystywane w rozmaity sposób. Zawierają na przykład nosidełko, które w prosty sposób zainstalować można w samochodzie i zamienić na fotelik bezpieczeństwa. W ten sposób przenosiny dziecka z auta do wózka odbywają się bez żadnego problemu. Co więcej, kiedy dziecko rośnie, system pozwala dostosować wózek do nowych potrzeb zmieniając ułożenie kosza i pozwalając maluchowi siedzieć. Takie wózki są nieco droższe, ale dzięki temu, że kompleksowo załatwiają kwestię transportu dzieci, wydają się niezłą inwestycją.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz