Inwestycje na EURO 2012

Inwestycje budowlane w dzisiejszych czasach stanowią jeden z największych i najważniejszych działów gospodarki Polski. Sytuacja taka spowodowana jest przede wszystkim zbliżającym się Euro 2012, które wraz z Ukrainą organizuje nasz kraj. W związku z przygotowaniami zaplanowano zupełnie nowe projekty, mające ułatwić przyjęcie tak dużej liczy fanów sportowych, co będzie nie lada wyzwaniem i próbą dla Polski.

Reklama

inwestycje na euroPodróżowanie po naszym kraju samochodem nie należy do przeżyć wyjątkowo komfortowych. Dlatego też inwestycje planowane, które nasze Państwo zobowiązało się między innymi wykonać, powinny ucieszyć przede wszystkim kierowców. Mowa oczywiście o budowie dróg szybkiego ruchu, wliczając oczywiście autostradę. Główną ich funkcją będzie oczywiście znaczne udogodnienie i ułatwienie przemieszczania się pomiędzy miastami, w których odbywać się będą mistrzostwa.

Oprócz dróg musimy oczywiście przygotować stadiony. Z tego powodu inwestycje budowlane obejmują także znaczną modernizację istniejących już ośrodków sportowych, ale także budowę zupełnie nowych. Jednym z najważniejszych obiektów będzie na pewno budowa stadionu Narodowego w Warszawie. Na tym właśnie obiekcie przewidziano mecz otwierający całe mistrzostwa, ale także po jednym meczu z ćwierćfinałów i półfinałów. Jest to zdecydowanie największa inwestycja na Euro 2012.

Na wszystkie nowe inwestycje został oczywiście wyznaczony czas oddania. Nie wiadomo jednak czy wszędzie zostaną one dotrzymane. Jak głosiły zapowiedzi na samym początku planowano wybudować aż 2100 km dróg ekspresowych i 1000 km autostrad. Rok później rząd zweryfikował szacunki dotyczące autostrad do około 1000 km. Jednak im bardziej zbliża się rozpoczęcie mistrzostw tym bardziej maleje ostateczny wynik. Pozostaje nam mieć tylko nadzieję, że główne obiekty i trasy zostaną jednak skończone.

Stopka autorska: inwestycje budowlane – http://www.infoinwest.pl/wyszukiwarka-tagow/tag,3,inwestycje-budowlane.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 6.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz