Kilka rad odnośnie wyboru zespołu muzycznego na wesele

weseleOrganizowanie wesela to ciężka praca, pochłaniająca przyszłym małżonkom dużo czasu. Jedną z rzeczy z jaką będą musieli się zetrzeć jest wybór tego jednego zespołu, grającego na przyjęciu. Jakimi kryteriami kierować się w trakcie jego wybierania, żeby być później usatysfakcjonowanym? To, na co z początku nierzadko zwracamy uwagę to finanse.  Im większy skład ma zespół,  im bardziej zróżnicowane ma instrumenty i repertuar, tym droższej ceny można oczekiwać. Jednak nie zawsze duży zespół oznacza weselszą zabawę. Z tego powodu kolejną kwestią na którą powinno się zwrócić uwagę, jest obycie zespołu. Nie wystarczą zdolności muzyczne, muzycy muszą posiadać też obycie do prowadzenia weselnych zabaw, dlatego że często spełniają oni także funkcję wodzirejów. Przez to osoby z zespołu powinny być ekstrawertykami oraz potrafić sobie poradzić w różnorodnych sytuacjach.

Reklama

Wybór zespołu weselnego ze względu na repertuar

Decyzję o tym jaki zespół muzyczny wybierzemy może również zależeć od jego repertuaru. Przed szukaniem zespołu muzycznego przeważnie ustala się jaki rodzaj muzyki będzie najlepiej przyjęty na weselu, a niektóre zespoły trzymają się jednego rodzaju, co sprawia że wybór się zawęża.  Typ muzyki zawsze dobrze jest dobierać nie tylko do wyborów narzeczonych, ale i do zaproszonych osób. Musimy mieć na uwadze, jeśli większość naszych gości to osoby starsze to muzyka musi być spokojniejsza i bardziej tradycyjna. W przypadku, gdy większość naszych gości to osoby młode, warto wybierać zespoły również z nowoczesnym repertuarem.

Wybierz zespół, który przedstawia swoje możliwości na swojej stronie

Gdy zespół może przedstawić swoje demo bądź stronę internetową, mamy możliwość sporo się o nim dowiedzieć. Już samo wykonanie  strony może sporo powiedzieć. Przeglądając klipy z przyjęć na jakich gościł zespół, trzeba zaobserwować metodę organizowania oczepin – czy zadania wymyślane przez zespół są zabawne, czy wręcz przeciwnie. Najpełniejszą ilość informacji o danym zespole zyskamy  jednak w bezpośrednim kontakcie z samymi muzykami. Już pierwsza wymiana maili lub telefonów może parę zniechęcić lub zachęcić. Na spotkaniu z zespołem powinniśmy mieć szansę obejrzenia dłuższych nagrań ślubów na których on był.

Pamiętaj o ustaleniu scenariusza wraz z zespołem!

Jeśli już wybrany zespół wydaje się dobrym wyborem, dobrze jest z nim szczegółowo ustalić jak ma wyglądać zabawa na weselu. Jak długo będą trwały bloki muzyki oraz pauzy, jaki zespół proponuje scenariusz i czy można go ewentualnie modyfikować. Kiedy występują jeszcze jakieś niejasne kwestie, należy je wyjaśniać jeszcze przed zawiązaniem umowy. To daje gwarancję usatysfakcjonowania z usługi zespołu.

Stopka autorska: www.alltherage.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz