Tradycje, czy nowoczesne – jakie wesele zorganizować?

Sukienka w wersji mini jako suknia ślubna, pan młody w dresach czy przyjazd do ślubu w sportowym samochodzie do niedawna uchodziły za coś nienormalnego. Dzisiaj coraz więcej osób nie tylko chce się wyróżnić, ale także zerwać z tradycją.

Reklama

Panna młoda w suknie ślubnej w kolorze innym niż biały kiedyś była by potępiona, dzisiaj wiele pań decyduje się na suknie w odcieniach beżu, różu czy nawet czerwieni. Rzadko się zdarza czarna suknia ślubna, ale obecnie nie ma problemu ze znalezieniem salonu sukni ślubnych, który zlecenie na suknię w tym kolorze przyjmie. Pan młody również dzisiaj może przebierać wśród ubrań do ślubu. Klasyczny dres, garnitur czy frak, obecnie jest to obojętne, aby tylko pan młody czuł się w ubraniu dobrze i panna młoda jego wybór zaakceptowała.

weselneTakże wesele nie musi być do końca tradycyjne. Można choćby zmienić wariant przyśpiewki śpiewanej na weselu, aby para młoda się pocałowała. Goście tradycyjnie zaczynają intonować „Gorzka wódka” po czym para młoda symbolicznie się całuje i odpowiada gościom w drugiej przyśpiewce „Gorzka wódka, gorzka wódka nie będziemy pili, chcemy żeby wszyscy goście wódkę osłodzili” na co goście powinni zareagować tak samo jak para młoda na pierwszą przyśpiewkę, symboliczną wymianą cmoknięć.

Na weselu warto także zorganizować zespół muzyczny, który będzie grał na żywo w trakcie wesela. Oczywiście zespół muzyczny nie musi wykonywać tradycyjnych piosenek, który można usłyszeć na każdym weselu. Setlistę piosenek na własne wesele można ułożyć tak, aby każdy znalazł na niej jakąś piosenkę, przy której będzie chciał tańczyć, ale też można zamieścić na niej piosenki w stylu „Kaczuchy” czy „Macarena”, do których wykonuje się stylowy taniec, który zna każda osoba. Taka wspólna zabawa na pewno będzie ciekawsza niż tańczenie walca angielskiego przez jedną parę na parkiecie. Domy weselne oferują także DJ-ów, którzy mogą puszczać muzykę na żywo według własnym improwizacji. Każda para nie powinna więc mieć problemu z muzyczną stroną swojego wesela.

Stopka autorska: zespół muzyczny – http://www.zespolestrada.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz