Jak dokonać wyboru zespołu na wesele?

Jeszcze kilkanaście lat temu żadne wesele nie mogło odbyć się bez przaśnej muzyki biesiadnej i dość specyficznych zabaw podczas oczepin. Nie jesteśmy jednak skazani na to, by nasze własne przyjęcie było takie samo, jak to, które organizowali nasi rodzice czy dziadkowie.

Reklama

W dzisiejszych czasach, z pomocą internetu, możemy znaleźć wiele zespołów weselnych z naszego województwa i przesłuchać ich nagrań bez konieczności odwiedzania ich podczas prób. Oznacza to, że mamy niemal nieograniczone możliwości wyboru.

Czym różnią się poszczególne kapele?

Przede wszystkim repertuarem, jaki wykonują, talentem oraz wysiłkiem, jaki wkładają w przygotowanie aranżacji. Podczas przyjęć weselnych słuchamy coverów czyli odtworzonych, ponownie zaaranżowanych piosenek znanych zespołów. Podczas wykonywania „cudzej” muzyki chodzi o to, by zaprezentować nie tylko dobrze znany utwór, ale także i własną kreatywność oraz możliwości. Nierzadko możemy spotkać się z ambitniejszymi wersjami przebojów discopolo, choć równie często usłyszymy aranżacje o wiele gorsze od oryginałów. Dlatego właśnie warto zadać sobie trud poszukania i odtworzenia nagrań zamieszczonych w internecie. Niestety, dzisiejsza zaawansowana technologia sprawia, że nie możemy być pewni tego, iż wokalista zaśpiewa dokładnie tak, jak na nagraniu. Co możemy zatem zrobić? Jeśli wybrałeś już kilka zespołów weselnych, których muzyka podoba Ci się, koniecznie zadzwoń i umów się na próbę, by posłuchać grania na żywo. Muzycy nie powinni się z tego wykręcać. Gdy wyraźnie nie chcą wpuścić Cię na próbę, widać, mają coś do ukrycia. Upewnij się również, czy zespół będzie występował na żywo przez całą imprezę lub ewentualnie, po jakim czasie zaczyna grać z playbacku. Takie szczegóły należy domówić przez telefon, zanim jeszcze wybierzemy się na próbę, by wiedzieć za co płacimy danej kapeli.

Podczas wykonywania piosenek na żywo, to raczej niemożliwe, by grać i śpiewać przez kilka godzin bez ani jednej pomyłki czy drobnego fałszu. Dobry zespół weselny to nie taki, który jest perfekcyjny, bo takich nie ma, chyba że grają z playbacku, ale taki, który potrafi porwać weselników do tańca. Liczy się zatem również osobowość wokalistów kapeli. Najczęściej to właśnie oni prowadzą zabawy i dbają o to, by goście się nie nudzili. Wszyscy lubimy osoby otwarte, wesołe, łatwo nawiązujące kontakty z ludźmi – zwróćmy uwagę również na to, czy tymi słowami można opisać członków kapeli. Nie chodzi przecież tylko o warstwę muzyczną przyjęcia.

Stopka autorska: autorem wpisu jest właściciel http://prosonica.pl – studio nagrań w Krakowie

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz