Konto bez opłat. Jakie będzie najlepsze w 2013 roku?

Czasy, gdy konta bez opłat oferowały nam jedynie minimalną funkcjonalność dawno minęły. Mimo, iż jesteśmy straszeni coraz to nowymi opłatami za prowadzenie rachunku osobistego, wciąż możemy znaleźć kilka ciekawych ofert zupełnie darmowych kont bankowych.

Reklama

darmowe bankomatyPodobnie, jak w roku 2012, klienci przy wyborze najlepszego darmowego konta będą kierowali się nie tylko brakiem opłaty za prowadzenie rachunku, ale także darmowymi wypłatami ze wszystkich bankomatów i bezpłatnymi przelewami przez internet.

Jedynie konta bankowe, zapewniające te trzy funkcje, będą liczyły się w wyścigu o laur najlepszego rachunku osobistego w 2013 roku.

Jakie banki oferują darmowe konta dziś?

Konta bez opłat, z pełną funkcjonalnością oferuje zaledwie kilka polskich banków. Co prawda istnieje wiele rachunków bez opłat, jednak większość z nich nie pozwoli nam na dokonanie darmowego przelewu czy natychmiastowej (darmowej) wypłaty gotówki z dowolnego bankomatu.

Do najlepszych kont w 2012 roku należały:

  • konto osobiste w Alior Sync (oferujące klientom dodatkowo 5% zwrotu za zakupy dokonywane online)
  • konto mBanku, należące do najpopularniejszych kont w Polsce od wielu lat
  • konto Inteligo, które jednak przez wprowadzenie opłat za niektóre bankomaty traci swoją pozycję
  • konto internetowe ING, oferujące szereg ciekawych funkcji oszczędzania w swoim panelu internetowym
  • dobre konto banku Millenium- choć mało popularne, warte polecenia

Ile zapłacimy za intensywne korzystanie z konta w 2013 roku?

Wbrew pozorom, intensywne korzystanie z rachunku osobistego, powinno jedynie obniżyć koszty jego prowadzenia.

Każdy z banków stawia przed nami jakiś warunek, po spełnieniu którego konto będzie rzeczywiście darmowe. Głównym warunkiem jest najczęściej konieczność wykonania kartą dołączoną do konta kilku transakcji bezgotówkowych (np, wybieranie gotówki z bankomatu lub zapłacenie za zakupy w markecie).

Warunek taki może być określony kwotowo (np. zakupy za minimum 300 złotych miesięcznie) lub ilościowo pod względem transakcji dokonanych na koncie (np. 3 transakcje bezgotówkowe w miesiącu).

Które konto będzie najtańsze?

Podczas intensywnego korzystania z konta bankowego, w ogólnym rozrachunku najlepiej powinny wypaść rachunki Alior Sync oraz mBanku. Alior Sync dodatkowo umożliwia osobom regularnie przelewającym swoje wynagrodzenie na rachunek, otrzymanie co miesiąc 5% zwroty należności za wszystkie zakupy dokonane online.

Okazuje się więc, że darmowe konta bankowe to nie tylko zerowy wynik zysków i strat, ale także możliwość zyskania paru złotych w porównaniu do ciągłego operowania gotówką.

Stopka autorska: Konta bez opłat – http://darmowe-konta.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz