Monitory z Kraju Kwitnącej Wiśni

Japonia jest krajem złożonym z wysp Morza Japońskiego. Piękne rejony i nowoczesne miasta przyciągają co roku wielu turystów z całego świata. Oryginalna, nie zawsze zrozumiała dla Europejczyków kultura japońska stała się na zachodzie obiektem żartów. Jednak bez względu na ilość dziwactw, jakie bezustannie wypluwa z siebie ten kraj, wszyscy podziwiamy japońską technologię. Wrodzona pracowitość Japończyków i niesamowite poświęcenie dla dobra firmy pozwoliły im podbić rynek światowy w wielu dziedzinach ( nie dotyczy to działu spożywczego. Tutaj nasza otwartość na nowinki okazuje się niewystarczająca…).

Reklama

Kraj Kwitnącej Wiśni przeżył latach 60-tych i 70-tych zeszłego wieku istny „cud gospodarczy”. Mieszkańcy postawili na produkcję i eksport- na początku produktów tanich i niskiej jakości, a później już wysokiej klasy sprzętów elektronicznych. Japonia stała się liczącym partnerem w interesach z Zachodem. Powstawały kolejne firmy, które istnieją do dziś i stanowią istotny element światowej gospodarki. W 1968 roku powstała Eiso Corporation, będąca obecnie eksporterem wysokiej klasy monitorów.

Początkowo korporacja produkowała wyłącznie telewizory, jednak od 1981 roku zaczęto także produkcję monitorów komputerowych. W 1985 r. firma otworzyła filię w Europie, dzięki czemu miała łatwiejszy dostęp do rynku i swobodę w prowadzeniu rozmów biznesowych. W tym samym czasie Eizo wkraczała także na rynek w Stanach Zjednoczonych. W 1999 roku nastąpiła fuzja Eizo z Nano Corporation. Od tamtej pory oferta firmy rozszerzyła się o monitory LCD, kontroli ruchu powietrznego, przemysłowe i medyczne.

Główna siedziba firmy znajduje się w mieście Hakusan, na wyspie Ishikawa. Ten rejon jest znany nie tylko dzięki Eizo, ale również unikatowej roślinności. Na tym terenie znajduje się Japoński Park Narodowy. To najlepszy dowód, że można pogodzić ochronę natury z rozwojem industrialnym. Japonia słynie z ostrych przepisów dotyczących ochrony środowiska i bezwzględnie ich przestrzega. To właśnie dlatego obok rozwiniętych metropolii można podziwiać widoki z nienaruszoną przyrodą.

Stopka autorska: Eizo – http://transit.pl/monitory/monitoryledlcd/eizo.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz