Naukowe konferencje

Konferencje naukowe są przeprowadzane w celu ukazania polskiego środowiska akademickiego w lepszym świetle niż to, w którym jest postrzegane na co dzień. Ponadto odbywają się tam odczyty i referaty wielu szanowanych autorytetów z różnych dziedzin wiedzy (w zależności od tego kto jest organizatorem takiej imprezy).

Reklama

Konferencje – spory to codzienność

człowiek z laptopemPostronni obserwatorzy, którzy po raz pierwszy przychodzą na konferencje często są zdziwieni dość napiętą atmosferą, która udziela się pracownikom akademickim. Chodzi tutaj przede wszystkim o spory natury metodologicznej. Nie każdy profesor zgadza się z metodami eksperymentowania stosowanymi przez jego kolegę po fachu i nie waha się owego sprzeciwu głośno wyrazić. I dopiero wtedy zaczyna się ciekawy fragment debaty. Niejednokrotnie górę biorą emocje. W przeszłości w skrajnych momentach zdarzały się nawet przypadki, w których dochodziło do rękoczynów. Jednak takie incydenty nie powinny mieć miejsca, gdyż znacząco obniżają wartość, którą powinny nieść ze sobą konferencje. Nie deprecjonujmy ich zachowując się po łobuzersku.

Po części oficjalnej nadchodzi czas na zabawę

Firmowe konferencje w założeniu organizatorów mają połączyć przyjemne z pożytecznym – wynajmują oni sale konferencyjne które cieszą się dużym uznaniem wśród osób zaproszonych. Czy sztuka zabawy na spotkaniach biznesowych się udaje? Sądząc po moich własnych doświadczeniach spełniają one całkiem dobrze powierzone im zadanie. Pracownicy doskonale się bawią – mają skuteczną odskocznię od codzienności, czyli żmudnej pracy, a ponadto mogą nawiązać nowe kontakty, ponieważ w największych przedsiębiorstwach, czy korporacjach niemożliwością jest poznanie wszystkich koleżanek i kolegów po fachu.

Oficjalne części, które muszę mieć zawsze miejsce, sprawiają, że początkowo konferencje ciągną się każdemu jak flaki z olejem. Nie ma bowiem nic ciekawego w wysłuchiwaniu przemówień prezesa oraz członków zarządu oraz analizowaniu osiągnięć firmy na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. Później jednak przychodzi czas na zabawę. Zanikają więzi hierarchiczne. Wszyscy traktują się przez kilka godzin na stopie koleżeńskiej. Następnego dnia konferencje pozostają już tylko miłym wspomnieniem. Warto z pewnością odliczać czas do kolejnej takiej imprezy.

Stopka autorska: sale konferencyjne – http://www.mojekonferencje.pl/wroclaw

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz