Rodzaje i cele imprez firmowych

Firmy, praktycznie niezależnie od ich wielkości, organizują różnego rodzaju imprezy i wyjazdy dla swoich pracowników, współpracowników czy też ważniejszych klientów. W jakim celu najczęściej organizuje się imprezy firmowe? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Reklama

Najczęstszym celem imprez jest integracja pracowników. Imprezy integracyjne czy team-buildingowe mają za zadanie wzmocnić relacje w zespole i sprawić aby osoby które na co dzień pracują w tej samej firmie, lepiej się rozumiały, okazywały się większym zaufaniem i w konsekwencji pracowały bardziej efektywnie przynosząc firmie coraz większe zyski. Imprezy takie mogą mieć postać wyjazdów integracyjnych (od tych bliższych, aż po egzotyczne), pikników firmowych czy wieczorów tematycznych.

Firmowa integracja, paint ballWłaściciele firm chętnie organizują imprezy, których celem jest promocja własnej marki, obchody ważnej dla firmy rocznicy oraz prezentacja nowych produktów czy usług oferowanych przez firmę. Na tego typu eventy firmowe, poza kadrą pracowniczą, zapraszani są również goście z zewnątrz firmy, najczęściej ważniejsi klienci czy przedstawiciele firm współpracujących. Budowanie w ten sposób wizerunku przedsiębiorstwa oraz kreowanie własnej marki przynosi wymierne korzyści w przyszłości.

Impreza czy wyjazd może być również nagrodą za zaangażowanie i dobre wyniki w pracy. Wyróżniający się pracownicy, a nawet całe działy, dystrybutorzy którzy osiągnęli największą sprzedaż produktów firmy, ważniejsi klienci, zapraszani są często na zagraniczne wyjazdy. Tego typu wyjazdy motywacyjne (zwane również podróżami incentive), to inwestycja w ludzi: zmotywowanie pracowników do dalszej pracy na wysokim poziomie czy przywiązanie klienta do określonej marki i produktu. Wyjazdy motywacyjne (i integracyjne) najczęściej trwają ok tygodnia i planowane są w taki sposób, aby dostarczyć ich uczestnikom sporą dawkę atrakcji i niejednokrotnie adrenaliny.

Osobną grupę stanowią wyjazdy na konferencje, sympozja i targi branżowe, których celem jest poszerzenie wiedzy pracowników, prezentacja własnych pomysłów i produktów oraz nawiązanie kontaktów z partnerami biznesowymi. Wyjazd taki, w zależności od tego gdzie odbywa się dane wydarzenie oraz liczby osób które są na nie delegowane, może być również sporym wyzwaniem organizacyjnym.  W przypadku wszystkich wymienionych rodzajów imprez, warto zlecić ich organizację firmom z branży MICE (Meetings, Incentives, Conferences, Events), które zazwyczaj posiadają spore doświadczenie oraz nietuzinkowe pomysły dzięki którym wydarzenie firmowe pozostanie w pamięci jego uczestników na całe lata.

Stopka autorska: wyjazdów integracyjnych – http://www.aplanet.pl/team_building.php

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz