Nowoczesne rachunki – e-faktura

Realizacja płatności to jeden z podstawowych aspektów funkcjonowania całego biznesu. Każdy, kto postawił na własną działalność gospodarczą, doskonale wie, czym jest faktura, ale nie każdy jeszcze zapoznał się z pojęciem okraszonym przedrostkiem „e”. Czym są e-faktura i co najważniejsze, jakie wynikają z niej korzyści? O tym przeczytacie w tym artykule.

Reklama

faktura

Co to w ogóle takiego ta „e-faktura”?

To pojęcie pokochało już wielu księgowych i biznesmenów. E-faktury to nic innego jak faktury w formie elektronicznej, czyli płatności realizowane za pomocą łącza internetowego. Odkąd pojawiły się na rynku, z roku na rok rośnie ich popularność. Dlaczego?

Jakie są jej zalety?

Najważniejsza zaleta faktury elektronicznej, to wynikająca z jej zastosowania oszczędność. Chodzi między innymi o to, że nie jesteśmy zmuszeni wydawać pieniędzy na wielki stos kolorowych papierów, które jeszcze niedawno mogliśmy dostać w każdym sklepie czy hurtowni. Klasyczne papiery z odrywanymi z boku oczkami odchodzą na dobre do lamusa. Inny rodzaj papieru, też już nie musi nas obchodzić, wydatki na tusz – również. Teraz fakturę realizujemy nie wychodząc z domu, ba, nawet nie wstając z łóżka. To kolejny ogromny plus, bo przecież jest to znacząca wygoda. Przy tym nie tylko dodatkowo oszczędzamy paliwo, aby móc dojechać do klienta i dowieźć mu fakturę, ale nie tracimy energii i czasu, ponieważ nie musimy odchodzić od komputera.

Dużym plusem e-faktury jest to, że z pewnością zawsze dociera do naszego adresata i ten nie wywinie się już od tego, żeby ją spłacić. Często bywa bowiem tak, że nasz kontrahent wymiguje się od płacenia, ponieważ twierdzi, że faktura wysłana pocztą zwyczajnie do niego nie dotarła. Dzięki fakturze w formie elektronicznej mamy gwarancję ekspresowego dostarczenia. To wszystko zdecydowanie usprawnia wszelkie procesy biznesowe.

Przez cały czas konieczne jest wracanie do oszczędności, ponieważ te napotykamy na każdym kroku. Trzeba pamiętać także o tym, że nie ponosimy także kosztów związanych z samych dostarczeniem rachunku przez pocztę. Oszczędzamy też czas pod tym względem, że samo wypełnienie takiej faktury zabiera nam do zdecydowanie mniej. Dodatkowo, do przechowywania elektronicznych faktur jesteśmy zmuszeni przez okres 5 lat, kiedy te w klasycznej formie gromadzimy całymi stosami w segregatorach, aż brakuje nam miejsca pod sufitem. Stosowanie elektronicznej formy fakturowania stawia nas przed innymi na pozycji nowoczesnej i otwartej na sukces firmy.

 

Stopka autorska: E-faktury – http://www.ifirma.pl/poradnik-przedsiebiorcy/e-faktury.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz