Parapetówka – o czym należy pamiętać!

Przeprowadzka do nowego mieszkania, czy domu to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka. Ten moment zapowiada nowy etap naszego życia, który większość ludzi pragnie rozpocząć w gronie swoich przyjaciół. Z tego też powodu organizuje się popularne w ostatnich czasach parapetówki.

Reklama

Popularne drinki - mojito, margarita, bacardiTo czy organizowana przez nas impreza będzie udana zależy od dobrej organizacji. Po pierwsze należy zdecydować kiedy nasze przyjęcie ma się odbyć. Do wyboru mamy dwie opcje. Możemy zorganizować je wtedy, gdy mieszkanie nie jest jeszcze w pełni urządzone, bądź, gdy wnętrze naszego nowego ‘gniazdka’ wypełniają już meble i wielorakie ozdoby. W obu propozycjach możemy znaleźć plusy. Wybierając pierwszą z nich nie musimy martwić się, że na nowych dywanach czy pięknie pomalowanych ścianach nasi znajomi zostawią ślady, np. po wylanym drinku. Poza tym każdy gość przynosi jakiś upominek. Więc możemy dostać w prezencie rzeczy, które sami zamierzaliśmy kupić. Z kolei druga opcja pozwoli nam pochwalić się przed znajomymi pięknie umeblowanym mieszkaniem czy domem i własnymi pomysłami wykorzystanymi podczas urządzania wnętrz. Wybór należy tylko i wyłącznie od organizatora.

Drugą kwestią, którą trzeba ustalić jest lista gości. Trzeba wiedzieć ile osób przybędzie, by zaopatrzyć się w odpowiednią ilość jedzenia i picia. Z tego powodu zaproszenie na nasze przyjęcie powinniśmy dostarczyć odpowiednio wcześnie, by każdy mógł potwierdzić bądź odmówić swoje przybycie. Z reguły na parapetówkę zaprasza się jedynie członków rodziny i bliskich przyjaciół. Ale to również zależy już tylko i wyłącznie od świeżo upieczonych mieszkańców.

Przybyłe na naszą imprezę osoby należy odpowiednio ugościć. Dlatego też na naszym stole nie może zabraknąć pysznego jedzenia, przekąsek i trunków- zwłaszcza tych, na które wszyscy czekają- mowa o drinkach, które zawsze dobrze sprawdzają się na każdej imprezie. Fajnym pomysłem jest dodatkowa ich dekoracja np. owocami, słomką czy papierową parasolką.

Dobrze jest też zadbać o właściwy nastrój. Mowa tu o odpowiednim oświetleniu- jasne w czasie spożywania posiłku, lekko przyciemnione (jeśli to możliwe) w czasie zabawy. Sprzyja to rozluźnieniu atmosfery, dzięki której goście poczują się swobodniej.

Wspaniałym dodatkiem jest muzyka, która dodatkowo ubarwi nasze przyjęcie. Powinna być ona rytmiczna i wpadająca w ucho tak, by bawiła gości i zachęcała do tańca.

Gdy zadbamy o te podstawowe elementy organizowana przez nas parapetówka będzie na pewno udana. Warto wszystko wcześniej zaplanować, aby nic nie zostało na tzw. „ostatnią chwilę”.

Stopka autorska: trunki24.pl – drinki Mojito

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz