Przewaga kuchni na wymiar nad gotowym segmentem kuchennym

Kuchnia jest miejscem, w którym spędzamy stosunkowo dużo czasu. Odpowiednio zaplanowana przestrzeń będzie nam nie tylko nowocześnie wyglądać, ale również będzie bardzo praktyczna. Do niedawna najczęściej w kuchni wykorzystywano gotowe segmenty. Na przestrzeni lat trendy bardzo się zmieniły i coraz chętniej wybieramy meble kuchenne na zamówienie. Projektanci pokazują najnowsze style jakie obecnie są wykorzystywane. Dzięki temu w przejrzysty sposób widać jak ogromną przewagę mają projekty kuchni pod zabudowę nad gotowymi kompletami. Niezliczona ilość możliwości i kombinacji pozwala osiągnąć niesamowite efekty, które przeobrażą zwykłą nudną kuchnię w arcydzieło.

Reklama

Jeśli mamy dużą kuchnię to bez kłopotów możemy się pokusić o zakup gotowego segmentu. Sprawa ma się jednak nieco inaczej w przypadku małych, ciasnych kuchni, w których liczy się każdy centymetr. W takich niewielkich metrażach najlepiej sprawdzają się meble kuchenne na wymiar. Nasze miasta np. Poznań czy Warszawa w ostatnich latach obrosły w dużą ilość małych mieszkań i kawalerek, w których kuchnia stanowi niewielką część. To sprawiło, że konieczne było projektowanie każdego kawałka mieszkania. Lodówka, piekarnik i zmywarka postawione osobno zabierają dodatkowe metry, które na niewielkich powierzchniach są bardzo cenne. Kuchnia dokładnie zaplanowana z meblami w zabudowie zajmie dużo mniej miejsca. Takie rozwiązanie ma kluczowe znaczenie w mieszkaniach, w których każdy centymetr jest bardzo cenny.

Gotowe segmenty kuchenne

Dochodzi do tego aspekt estetyczny i ogólny wygląd. Gotowe segmenty dużo gorzej się prezentują niż zabudowane kuchnie. Miasta słyną z eleganckich małych mieszkanek, które mają salon połączony z aneksem kuchennym, dlatego meble muszą być nie tylko praktyczne, ale komponować się z resztą otoczenia. Lodówka w salonie wygląda nieestetycznie, jeśli jednak jest zabudowana to świetnie się wkomponuje w całość i stopi z otoczeniem. Zatem jeśli chcemy połączyć kuchnię z salonem to jedynym racjonalnym wyborem będzie kuchnia na wymiar.

Meble kuchenne na wymiar

Meble wykonane na wymiar wykorzystują każdy centymetr i dowolnie możemy dostosować zabudowę do metrażu i różnych przeszkód jakie pojawiają się w kuchni. Bez kłopotu schowamy starą instalację, rury, które bardzo często w starym budownictwie nadal są bardzo nieestetyczne. Jeśli chcemy długo cieszyć się piękną kuchnią to warto wybrać niemieckie meble kuchenne, które są wykonane z trwałych materiałów i wyglądają naprawdę designersko. Ostateczny charakter tego pomieszczenia zależy od mebli, które wybierzemy i dodatków jakie skomponujemy.

Stopka autorska: meble kuchenne – http://noblessa-design.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz