Sauna na wymiar

Bez względu na to, czy budujesz dom, czy tylko odnawiasz jakieś pomieszczenie, bardzo ważne jest stworzenie planu i określenie swoich oczekiwań, nawet jeśli byłoby to wybudowanie sauny na wymiar w łazience, jeszcze przed rozpoczęciem przebudowy.

Tysiące pomysłów, tysiące inspiracji.

Jeszcze dwie dekady temu nikt nie przypuszczałby, że planując budowę oraz urządzanie domu będziemy mogli korzystać z tak dużej ilości materiałów, mebli, akcesoriów. Dziś to zupełnie naturalne, że projektując wnętrze przyszłego domu na każdym kroku musimy podejmować decyzje dotyczące koloru, faktur czy struktury poszczególnych materiałów.

Nawet wtedy gdy nie czujemy się najmocniejsi w aranżowaniu pomieszczeń, wcale nie musimy „na ślepo” zgadzać się na wszystkie podpowiedzi i sugestie projektantów wnętrz. Wystarczy, że przeglądniemy katalogi lub poszukamy inspiracji w internecie. Niestety z tym źródłem przekazu informacji oraz inspiracji nierozerwalnie wiąże się pewne ryzyko: nagle okazuje się, że możliwości jest tak dużo, że może wystąpić problem z dokonaniem ostatecznej decyzji.

Nowoczesna łazienka – co się sprawdzi?

Załóżmy, że urządzasz łazienkę. Jeszcze przed rozpoczęciem remontu powinny zapaść pewne kluczowe decyzje – wanna czy prysznic? A może faktycznie najlepiej sprawdzi się wspomniana już wcześniej sauna na wymiar?

Jeżeli chcesz, by Twoja łazienka prezentowała się nie tylko estetycznie, była funkcjonalna a zarazem stanowiła miejsce, w którym można odpocząć, zastanów się nad wygospodarowaniem w niej miejsca na saunę. Sauny na wymiar wcale nie muszą zajmować dużo miejsca – jeżeli Twoja łazienka nie jest duża, możesz zaprojektować saunę o takich wymiarach, by komfortowo mieściła się w niej jedna osoba. Wbrew temu co teraz zapewne myślisz, wcale nie jest to irracjonalny pomysł, zwłaszcza w dzisiejszych gdy wybudowanie sauny nie pociąga już za sobą olbrzymich nakładów finansowych. To z pewnością jeden z powodów wyjaśniających coraz większą popularność niewielkich, ale za to prywatnych, domowych saun, które dostosowane są do wymiarów konkretnych łazienek.

Samodzielnie czy z pomocą?

Wiadomo, że koszt remontu albo urządzenia wnętrza może zostać znacznie obniżony – wystarczy albo korzystać z materiałów średniej jakości, albo prace wykonywać samodzielnie. Tak się składa, że my, Polacy, rzadko idziemy na ustępstwa w kwestii jakości, bardzo często za to zdarza nam się znać się na wszystkim. O ile wykonywanie prostych robót lub przeróbek samodzielnie jest całkowicie zrozumiałe, o tyle mierzenie się zadaniami stricte fachowymi bez posiadania konkretnych umiejętności może zakończyć się katastrofą.

Jeżeli zdecydujesz się samodzielnie opracować projekt Twojego nowego mieszkania ( zakładając, że projektowanie nie jest tym, czym zajmujesz się na co dzień) licz się z tym, że wykonawców czeka prawdopodobnie sporo trudności, np. nie będą oni w stanie zastosować zaproponowanych przez Ciebie rozwiązań, bo np. ściana, którą chciałeś wyburzyć okazała się być ścianą nośną. A jeśli już chcesz zbudować saunę, zdecyduj się na saunę na wymiar, a całą resztę zostaw do wykonania profesjonalistom.

Źródło: Megiw – producent Saun

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz