Ręczniki bambusowe – innowacja czy zbędny luksus?

Zapewne myślisz sobie drogi czytelniku, że zwariowałem gdyż bambus to roślina, którą zajadają się misie panda a nie żaden materiał na ręczniki. Oczywiście po części będziesz miał rację, gdyż bambus to misiowy przysmak. Jednakże tak samo jak bawełna, bambus to roślina. A to właśnie z roślin produkowane są ubrania, w których to chodzimy na co dzień. Niby oczywiste, jednak mało kto zdaje sobie z tego sprawę.

Reklama

Coś szczególnego

Ręczniki bambusoweCzym wyróżniają się ręczniki bambusowe, że są aż tak wyjątkowe? Dlaczego z całego serca pragnę je polecić całemu światu? Dlatego, że są bardzo komfortowe. Innymi słowy, ten kto raz kupi te ręczniki, wypróbuje już nigdy nie będzie wycierał się niczym innym. Oprócz tego wyróżniają się one swoistą prozdrowotnością. W jaki sposób?

Dobre ręczniki to zdrowe ręczniki

Jeżeli jesteście alergikami to produkty przeznaczone jak najbardziej dla was. Pisząc wprost – nie wywołują one żadnych podrażnień skóry ani tym bardziej uczuleń. Po drugie zapobiegają powstawaniu grzybów. Czego chcieć więcej? Ano można – ręczniki bambusowe odznaczają się tym, że jako jedyne na rynku pochłaniają promienie UV. Co za tym idzie są idealne na plaże.

W upalne dni wywołują przyjemne, odświeżające uczucie chłodu, poprzez swoje unikalne właściwości termoregulacyjne. Z drugiej strony, zimą dają poczucie ciepła. Takie to mądre ręczniki.

Niby wszystko pięknie

Wiskoza przędzy bambusowej, jest materiałem który odznacza się niesamowitą elastycznością w produkcji. Można z niej stworzyć praktycznie wszystko co jest związane z odzieżą oraz tekstyliami. Jednak ma jeden podstawowy minus. I to w zasadzie bardzo duży minus. Mianowicie jest to surowiec drogi. Średnia cena za mały ręcznik (o wymiarach 50×100 cm) wynosi około 30zł. Sami przyznacie, że to niemało. Kto zatem kupuje tak drogi produkt? Przede wszystkim osoby, które na to stać. Jakby nie było ręczniki bambusowe są pewnym wyznacznikiem pozycji oraz statusu majątkowego. Możecie sobie wyobrazić minę swoich gości, którzy po skorzystaniu z łazienki wytrą ręce w taki ręcznik? Bezcenna.

Po drugie wyroby te adresowane są do właścicieli kurortów, gabinetów SPA oraz wszystkiego co ma w swoim logo więcej niż dwie gwiazdki. Przyczyna jest prosta. Klienci (goście) są coraz bardziej świadomi rynku oraz dostępnych na nim dóbr i usług. I mając komfort posiadania sporej ilości gotówki zawsze wybiorą hotel, w którym jest największy możliwy standard. A od kilku lat w skład tzw. „wysokiego standardu” wchodzą ręczniki bambusowe dostępne w łazienkach.

Po trzecie – dla wrażliwych. A dokładniej rzecz ujmując dla wrażliwych na uczulenia skóry. Jak wspominałem ręczniki te mają właściwości antyalergiczne. Sam mam problemy z nadwrażliwą skórą i moi lekarze wprost mi polecali omawiane produkty. Tłumacząc to właśnie tym, że są one doskonałe na podrażnienia. I wiecie co? Mieli racje.

Słowem jednym

Polecam każdemu ten produkt. Naprawdę, warto zakupić je chociażby na próbę. Zdaję sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach (a bardziej dzisiejszej sytuacji ekonomicznej) ręczniki są kupowane jako jedna z ostatnich możliwych rzeczy. Jednakże czy te 30zł to tak dużo? Np. na prezent dla ukochanej osoby?

Stopka autorska: ręczniki – http://texpol.net.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz