Sesja zdjęciowa – idealny prezent dla samej siebie lub bliskiej osoby

Która kobieta nie marzy o pięknych zdjęciach? Fotografia to doskonała pamiątka. Dzięki niej można wracać wspomnieniami do minionych chwil. Zdjęcia podczas sesji fotograficznej to specyficzny rodzaj fotografii. Rozmaite stylizacje, nowe odsłony, ciekawe metamorfozy. Można pozwolić sobie naprawdę na dużo, wszystko zależy od pomysłu i koncepcji. Niemal każda kobieta, na pewnym etapie w życiu, marzyła o spróbowaniu sił w modellingu. Niestety świat mody i wybiegów nie jest łatwy do podbicia. Ale każda z Was, choć przez chwilę, może poczuć się jak profesjonalna modelka. Pozowanie przed obiektywem, pozwala wczuć się w inną osobę. Nie wiesz jak pozować do zdjęć? Nic nie szkodzi. Doświadczony fotograf podpowie, jak ustawiać się do zdjęć by wyjść pięknie.

Reklama

modelka podczas sesji zdjęciowej w plenerze

Jak wybrać odpowiedniego fotografa

Najważniejsze jest doświadczenie fotografa. Oglądnijcie portfolia dostępne w internecie i zróbcie selekcję. Przykładowe portfolio możecie zobaczyć tutaj. Zorientujcie się także na jakim sprzęcie fotograf pracuje. Warto umówić się na spotkanie z fotografem.

Jak przygotować się do zdjęć

Szykując się do swojej pierwszej sesji zdjęciowej warto przeglądnąć kilka profesjonalnych zdjęć. Na youtubie jest wiele filmików przedstawiających jak odpowiednio pozować. Można też poćwiczyć w domu pozowanie przed lustrem. Dobrym pomysłem jest poproszenie kogoś o zrobienie kilku zdjęć. Zobaczycie wtedy w jakich pozach wyglądacie najkorzystniej.

Podczas sesji można całkowicie zmienić swój wizerunek. Warto oddać się w ręce specjalistów, którzy dokonają analizy kolorystycznej i popracują nad Twoim wyglądem. Zdjęcia wymagają odpowiedniego makijażu, który będzie wyglądał efektownie, zakryje drobne niedoskonałości oraz podkreśli Twoją urodę. Makijaż musi być też dopasowany do stylizacji oraz biżuterii. Kolejnym ważnym elementem jest fryzura. Ciężko samemu wykonać niesamowitą fryzurę. Lepiej żeby zadbała o to stylistka fryzur, która jest doświadczona w tworzeniu cudów na głowie. Nie zapominajcie  również o manicure! Nic tak nie burzy całości efektu, jak zaniedbane, nierówno pomalowane paznokcie. Szczególnie widać to na zdjęciach typu beauty. Warto też podkreślić, że nie każdy ubiór pasuje do zdjęć. Niektórych fasonów należy unikać. Stylistka podpowie jakich kolorów czy faktur użyć oraz dobierze najlepsze zestawienia do Twojego typu urody.

modelka podczas sesji zdjęciowej w ciekawym wnętrzu

Przebieg sesji

Istotna jest także atmosfera sesji. Przede wszystkim musicie się czuć dobrze. Jeżeli będzie się czuć niekomfortowo, będzie widać to na zdjęciach.  Zadaniem fotografa, oprócz oczywiście robienia zdjęć, jest także zadbanie o odpowiedni klimat.  Na pewno po kilku pozach  i paru zdjęciach będziecie czuć się coraz pewniej i śmielej, by na końcu sesji zachowywać się już jak rasowa modelka. Sesja trwa zwykle około 2 godzin. Rozpoczyna się od przygotowania modelki do zdjęć. Odpowiedni dobór stylizacji, następnie oprawa urodowa, czyli makijaż, fryzura, manicure. Tak gotowa modelka jest przygotowana do fotografowania.

Stopka autorska: http://www.goodchoice.com.pl/sesja-zdjeciowa/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz