To było dobre wesele!

Co zrobić by szczerze śpiewano znaną nam piosenkę „Dobre wesele”? Przede wszystkim ważna jest dobra organizacja i pomoc ze strony bliskich. Znalezienie odpowiedniej sali weselnej nie jest takie proste. Czasem należy dokonać rezerwacji dwa lata wcześniej.

Reklama

SALA WESELNA

Wesele powinno się odbywać w takim miejscu, do którego goście nie będą mieli problemu dotrzeć. Jeśli zapraszamy rodzinę z daleka, należy zagwarantować im dojazd oraz ewentualny nocleg. Sam koszt wynajęcia sali waha się w granicach od 2000 złotych do 5000 złotych. Jeżeli zapraszamy poniżej 100 osób, lepiej wynająć salę w restauracji, wtedy płacimy około 80 złotych za osobę.

zakładanie obrączki

CATERING

Aby goście byli zadowoleni z wesela dowiedzmy się, która firma cateringowa ma najlepszą opinię. Na stole pojawić powinny się przekąski, owoce, słodycze oraz napoje, nie tylko alkoholowe. Goście powinni mieć zapewnione co najmniej trzy ciepłe posiłki.

DEKORACJE

Na sali nie może zabraknąć kwiatowych dekoracji, mogą pojawić się na ścianach, w wazonach stołach lub na oknach, dobre uzupełnienie stanowią balony przypięte na przykład do sufitu.

MUZYKA

Wesele nie może się udać, bez dobrej muzyki. Zastanówmy się czy zamówić Dj’a czy zespół muzyczny. Przy wyborze kapeli muzycznej, przesłuchajmy najpierw ich utworów, by poznać jakość nagrań, sposób prowadzenia zabaw oraz jaki posiadają repertuar. Dj czy zespół muzyczny powinien dobierać odpowiednie utwory do okoliczności i nastrajać gości do zabawy.

KAMERZYSTA

Wideofilmowanie wesela to ważna kwestia, ponieważ dzięki temu mamy najpiękniejszą pamiątkę na całe życie, wspomnienie do którego w każdej chwili możemy powrócić. Z wyborem kamerzysty nie zwlekajmy, ponieważ może się okazać, że ten który nas interesował może nie mieć wolnego terminu. A którego wybrać? Tak jak w pozostałych przypadkach- zaczerpnąć opinii innych. Kamerzyści często na swoich stronach internetowych zamieszczają swoje nagrania z wesel. Oglądając filmy zwróćmy uwagę na jakość filmu (ostrość, kontrast oraz sposób montażu). Dowiedzmy się jakim sprzętem dysponuje kamerzysta i czy ma w razie uszkodzenia, zastępcze urządzenie.

PODSUMOWANIE

Przede wszystkim przy organizacji wesela nie ryzykujmy, ponieważ nie będziemy mieli okazji powtórzyć już takiego przyjęcia. Nie podejmujmy sami decyzji, przy wyborze cateringu, kapeli czy kamerzysty, pytajmy o opinię, najlepiej wybierać fachowców z polecenia. Czasem warto zapłacić więcej, ale później cieszyć się razem ze wszystkimi z udanego przyjęcia, które wszyscy będą nam gratulować i dobrze wspominać.

Stopka autorska: Wideofilmowanie – http://fotom.com.pl/cennik

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz