Styl paryski – klasa i elegancja

Paryż. Miasto zakochanych, wielkich artystów i najnowszych trendów mody. To miejsce, które każdy z nas chciałby poznać od środka. Czyż nie byłoby cudownie wejść na Wieżę Eiffel, zobaczyć obraz Mona Lisy w Luwrze, usiąść nad Sekwaną i przyglądać się niezwykłym ludziom? Tak właśnie, taki dzień wydaje się to być dniem idealnym. Dla wszystkich tych, którzy myślą podobnie, mam dobrą wiadomość – jest sposób, by wnieść namiastkę Paryża do naszego życia. Jak? Za pomocą odpowiedniej aranżacji wnętrza.

Reklama

styl paryskiGłównymi cechami, które charakteryzują styl paryski są przepych, luksus i blask. Tak właśnie – styl paryski nie jest stylem minimalistycznym. Jeśli chcemy go wykorzystać, liczmy się z tym, że w nasze cztery kąty zawita wysoka, paryska klasa i elegancja. Styl ten łączy w sobie zarówno lekkie formy, jak i dekoracyjność i awangardę. Jeśli przypatrzeć się typowym paryskim wnętrzom zauważymy, że pokoje o dość wysokich sufitach obfitują w dekoracyjne detale. To samo dotyczy niewielkich balkonów – znajdziemy na nich liczne zdobnictwo. Ściany z kolei często pokryte są tapetami z … materiału!

Oprócz przepychu, we wnętrzach  znajdziemy „specjalite de la masion”. Jest to tzw. specjalność domu, co w stylu paryskim przekłada się na oś symetrii. Objawia się to głównie w tym, że wszelkie fotele, lampy czy stoliki występują w parach i tak też (symetrycznie) ułożone są we wnętrzach.

Wnętrza francuskie to wnętrza o jasnej i subtelnej kolorystyce. Pojawiają się w nich również pastelowe kolory, które dodają całości delikatności i podkreślają urok pomieszczenia.

W przypadku mebli, najlepiej sprawują się tzw. ludwiki, czy meble, które królowały za czasów Ludwika XIV oraz Ludwika XV. Meble te, w pierwszym przypadku, charakteryzują się wykonaniem z drewna, bogatymi rzeźbieniami oraz złoceniami lub (w sytuacji drugiej) bardziej wygodnymi i bardziej kobiecymi cechami w połączeniu z włoską sztuką.

Warto zauważyć, że styl paryski wyróżnia dwa plany – stały oraz zmienny. Pierwszy z nich to przede wszystkim meble oraz przedmioty. Drugim planem jest kolorystyka dekoracyjna. Wraz ze zmieniająca się modą, za pomocą planu zmiennego można dopasować aranżację wnętrza do obowiązujących obecnie trendów.

Mówiąc o stylu paryskim nie sposób nie wspomnieć o wygodzie. Otóż tak, paryżanie cenią sobie komfort. Wygoda w postaci w komfortowych mebli oraz wygoda w prowadzeniu domu to podstawa w ich życiu.

Styl paryski to jeden z  bogatszych stylów aranżacyjnych wnętrz. Dzięki niemu, poczujemy namiastkę Francji, podczas gdy będzie ona odległa o tysiące kilometrów. Macie ochotę na taką zmianę?

Stopka autorska: aranzacyjny.com – aranżacje wnętrz

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz